Jagiellonia Białystok na własnym stadionie pokonała 4:1 Górnika Zabrze. Gole dla gospodarzy strzelali: Jose Naranjo, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik oraz Dominik Marczuk.

Jagiellonia Białystok w 7. minucie objęła prowadzenie, gdy Adrian Dieguez podawał do Jose Naranjo, a ten wykorzystał błąd obrony Górnika Zabrze i skierował pikę do pustej bramki. Drugiego gola gospodarze mogli strzelić dwie minuty później. Po uderzeniu Jesusa Imaza, skutecznie interweniował Daniel Bielica, a dobitka Dominika Marczuka okazała się niecelna. Górnik odpowiedział w 13. minucie. Zza pola karnego strzelał Damian Rasak, ale futbolówka poszybowała nad bramką Jagiellonii. Cztery minuty później gospodarze prowadzili różnicą dwóch bramek. Pierwszego gola w nowym sezonie strzelił Jesus Imaz, po znakomitym dośrodkowaniu Jose Naranjo. W początkowych fragmentach miejscowi mieli przewagę w rzutach rożnych. W 25. minucie Sebastian Musiolik interweniował na linii bramkowej. Kolejna okazja dla gospodarzy miała miejsce w 28. minucie. Daniel Bielica nie dał się pokonać po strzale Nene i podaniu od Jesusa Imaza. Uderzenie Podolskiego zostało zablokowane. Strzałem przy bliższym słupku Sebastian Musiolik w 39. minucie zmniejszył prowadzenie białostockiego zespołu. Górnik całą drugą połowę grał w osłabionym składzie, ponieważ w 43. minucie Kamil Lukoszek obejrzał czerwoną kartkę po faulu na Marczuku. Jagiellonia Białystok, bezpośrednim i celnym strzałem Bartłomieja Wdowika z rzutu wolnego, zdobyła trzeciego gola.

Grający w przewadze jednego zawodnika, gospodarze przeważali i atakowali na bramkę Górnika. W 50. minucie niecelny strzał zza pola karnego oddał Nene. Sędzia nie uznał gola w 62. minucie dla gospodarzy, po spalonym Jesusa Imaza i podaniu Adriana Diegueza. Jagiellonia dopięła swego, strzelając czwartego gola po technicznym uderzeniu Dominika Marczuka w 64. minucie meczu, po podaniu od Jarosława Kubickiego. Rezerwowy Pululu zmusił do skutecznej interwencji Bielice. Piątego gola gospodarze mogli strzelić w 83. minucie, gdy Jesus Imaz uderzył obok bramki. Jagiellonia Białystok jest liderem tabeli z 12 punktami na koncie, a Górnik Zabrze plasuje się na 17. miejscu.