Zieliński

Zarówno Magda Linette jak i Jan Zieliński kontynuują swoją przygodę w US Open w grze deblowej. W nocy Linette wraz z Perą pokonały Elisabette Cocciaretto i Martinę Trevisan, a Zieliński z Nysem Yukiego Bhambriego oraz Marcelo Demolinera.

Jan Zieliński/Hugo Nys

W pierwszym secie Jan Zieliński i Hugo Nys przełamali duet indyjsko-brazylijski w szóstym gemie. Zakończyć partię mogli już w ósmym mając dwa setbole. Bhambri i Demoliner jednak zdołali się jeszcze wybronić. W dziewiątym gemie również przeciągali zakończenie inaugurującego seta. Ostatecznie dopiero przy trzeciej piłce setowej Zieliński i Nys zamknęli partię korzystnym dla siebie wynikiem 6:3.

W drugiej partii na przełamanie trzeba było czekać do jedenastego gema. W nim po dwóch breakach Zieliński i Nys objęli prowadzenie 6:5 i nie wypuścili go już do samego końca wygrywając 7:5 i w całym meczu 2:0.

W kolejnej rundzie Polak i Monakijczyk zmierzą się z Serbem Laslo Djerem i Szwajcarem Marc-Andreą Hueslerem.

Magda Linette/Bernarda Pera

W 1/16 finału zagra też Magda Linette i Bernarda Pera. Para polsko-amerykańska w pierwszym secie przegrała wysoko 2:6, po dwóch odbiorach serwisu. Co więcej mogła to odrobić, ale nie wykorzystała kilka razy break-pointów w czwartym i szóstym gemie. To właśnie przez to Polka i Amerykanka musiały odrabiać straty w kolejnym secie.

Całe szczęście Linette i Pera poradziły sobie z tym. Mimo, że druga partia nie zaczęła się dla nich najlepiej, bo od straty podania to kolejne gemy przyniosły dwa przełamania. Dzięki temu duet polsko-amerykański odrobił straty z nawiązką zwyciężając 7:5.

O wszystkim zdecydował ostatni set, w którym polska i amerykańska tenisistka zagrały koncertowo. Nie dopuściły do straty żadnego gema, a w dodatku przełamały aż trzy razy. Polka i Amerykanka atakowały serwisem, a Włoszki próbowały się bronić, ale nie wychodziło im to najlepiej. Linette i Pera wygrały 6:0 i w całym meczu 2:1 pokonując Elisabette Cocciaretto i Martine Trevisan.

W następnym meczu Polka i Amerykanka spotkają się z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez.

1/32 finału debla US Open:

Jan Zieliński/Hugo Nys – Yuki Bhambri/Marcelo Demoliner 2:0 (6:3, 7:5)

Elisabetta Cocciaretto/Martina Trevisan – Magda Linette/Bernarda Pera 1:2 (6:2, 5:7, 0:6)