W Warszawie rozpoczął się międzynarodowy turniej siatkówki plażowej VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by Orlen Paliwa. W dwóch rundach kwalifikacyjnych udział wzięły cztery polskie pary, z których do dalszych gier awansowała tylko jedna.

I runda

Do eliminacji przystąpiły cztery pary z Polski: Maciej Kałuża i Mikołaj Kaczmarek, Andrzej Paszkowski i Martin Chiniewicz, Szymon Beta i Szymon Pietraszek oraz Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz. Awans po dwóch rundach kwalifikacji uzyskali tylko: Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz.

Polska para Maciej Kałuża i Mikołaj Kaczmarek jako pierwsza przystąpiła do rywalizacji, która o awans do dalszych gier walczyła ze Szwedami: Andreasson/Andersson. Polacy przegrali pierwszego seta 21:14. Dwie kolejne partie padły łupem polskiej pary. Biało-czerwoni doprowadzili do stanu 1:1 po zwycięstwie w drugiej odsłonie 21:19. Trzecia partia także padła na korzyść polskiego zespołu, którzy wygrali seta 15:12 i cały mecz 2:1 awansując do drugiej rundy eliminacji.

Trzy setowy pojedynek stoczył także duet PaszkowskiChiniewicz, rywalizując o awans z Ukraińcami Savvin/Moiseiev. Mecz zakończył się wygraną Polaków 2:1. Polacy podobnie jak para Kałuża/Kaczmarek przegrała pierwszego seta, by dwa kolejne rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pierwszą partię wygrali rywale: 21:19, a drugą i trzecią Polacy wygrywając odpowiednio 21:19 ; 15:12.

Pierwszej rundy eliminacji nie przebrnęła para Beta/Petraszek. Biało-czerwoni ulegli Ukraińcom Bublyk/Tymchenko 0:2. Pierwsze sety zakończył się porażką 16:21, a drugi 14:21.

W dalszych kwalifikacjach znalazła się para Wołoszuk/Ilewicz pokonująca Litwinów 2:0 w dwóch setach do 16.

II runda

Ukraiński duet Bublyk/Tymchenko okazał się pogromcą polskich part. W drugiej rundzie kwalifikacji rywalom nie sprostał Paszkowski/Chiniewicz przegrywając mecz 0:2. Obie partie rozstrzygnęły się do 16.

Na tym etapie kwalifikacji swój udział w turnieju zakończyli: Kałuża/Kaczmarek przegrywając mecz z Estończykami Korotkov/Piik 0:2. Pierwszy set to wygrana rywali 21:14, a drugi 21:18.

Awans do turnieju głównego uzyskali tylko Wołoszuk/Ilewicz, którzy w trzech setach pokonali czeski duet Ruml/Pihera. Biało-czerwoni wygrali pierwszą partię 21:17, a przegrali drugą 15:21, by ostatecznie mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść w trzeciej odsłonie 15:11.

Wyniki polskich par w I i II rundzie eliminacji:

I runda:
Andreasson/Andersson, A. (SWE) – Kałuża/Kaczmarek (POL) 1:2 (21:14, 19:21, 12:15)
Paszkowski/Chiniewicz (POL) – Savvin/Moiseiev (UKR) 2:1 (19:21, 21:18, 15:12)
Beta/Pietraszek (POL) – Bublyk/Tymchenko (UKR) 0:2 (16:21, 14:21)
Donela/Palubinskas (LTU) – Wołoszuk/Ilewicz (POL) 0:2 (16:21, 16:21)