fot: Fortuna 1 Liga

Odra Opole pokonała na własnym stadionie Arkę Gdynia 1:0 w meczu siódmej kolejki Fortuna 1 Ligi. Gola na wagę zwycięstwa zespołu z Opola zdobył Din Sula.

Goście do Opola udali się, by zmazać plamę po wysokiej porażce z Wisłą Kraków (5:1). Niestety podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego doznali kolejnej porażki. Odra gola na wagę kompletu punktów zdobyła w 50. minucie spotkania. Arka od 75. minuty grała w osłabieniu op tym jak boiska po otrzymaniu czerwonej kartki za kopnięcie przeciwnika otrzymał Martin Dobrotka, a w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Marcjanik i goście spotkanie kończyli w dziewięciu.

Dzięki zwycięstwu Odra awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, a Arka plasuje się z ośmioma punktami na koncie na 10. miejscu.

Fortuna 1 Liga – 7. kolejka
Odra Opole – Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Sula 50′

żółte kartki: Żemło, Czapliński, Purzycki, Antczak, Sula, Mikinič, Galan – Kobacki, Gol, Marcjanik.
czerwone kartki: Martin Dobrotka (75′, Arka, za kopnięcie przeciwnika), Michał Marcjanik (90′, Arka, za drugą żółtą)

Odra Opole: Haluch – Spychała, M. Kamiński, Żemło, Szrek (Pikk 75′), Niziołek, Purzycki (Kamiński 57′), Sula (Sarmiento 75′), Antczak, Galan, Czapliński (Mikinic 88′).

Arka Gdynia: Lenarcik – Dobrotka, Marcjanik, Azacki, Stolc (Wilczyński 89′), Lipkowski (Gojny 64′), Gol, Milewski, Predenkiewicz (Bednarski 64′), Kobacki, Czubak.