W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom zremisował 1:1 na własnym stadionie z Piatem Gliwice. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Pedro Henrique, a wyrównanie nastąpiło po strzale Chrapka.

Radomianie już w 4. minucie meczu stworzyli bramkową okazję. Bliski pokonania Placha był Semedo po akcji w bocznym sektorze boiska Abramowicza. Piast odpowiedział akcją w 5. minucie po tym jak po błędzie obrony gospodarzy uderzenie Jorge Felixa zostało zablokowane. Bramkarz Radomiaka nie dał się pokonać w 13. minucie po interwencji z bliskiej odległości Michaela Ameyawa. Gliwiczanie trzy minuty później stworzyli kolejną bramkową okazję. Strzał Pyrki w 16. minucie został zablokowany, a dobitka piłkarza gości, była zbyt lekka. Przyjezdni szansę na gola stworzyli w 20. minucie. Zagranie Tomasiewicza okazało się nieskuteczne. Chwilę później Wolski był bliski strzelenia bramki po dośrodkowaniu Lisandro Semedo, lecz Frantisek Plach uderzenie po ziemi pewnie obronił. Swoje umiejętności zaprezentował Albert Posiadała po zagraniu Jakuba Holubka i stałym fragmencie gry Piasta. Jedną z najgroźniejszych okazji w pierwszej połowie Radomiak stworzył w 36. minucie. Uderzenie Henrique głową zostało zablokowane po akcji z prawej strony boiska. W 40. minucie Posiadała po raz kolejny interweniował po strzale Ameyawa. Agresywna gra gospodarzy w obronie sprawiła, że Rossi i Wolski obejrzeli żółte kartki. Bramkarz z Radomia po raz kolejny, interweniował po strzale Czerwińskiego głową i dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Do zakończenia pierwszej połowy bramki nie padły.

W drugiej połowie Posiadała obronił uderzenie Sergiya Krykuna przy bliższym słupku. Piast w 50. minucie stworzył kolejną szansę na gola, a uderzenie Chrapka wzdłuż bramki okazało się niecelne. Gospodarze oskrzydlającą akcję wykorzystali w 54. minucie. Dośrodkowanie Abramowicza trafiło do Henrique. Brazylijczyk pewnie pokonał Placha strzałem głową. Chrapek  pewnie wykorzystał rzut karny po nieczystym zagraniu Mateusza Cichockiego doprowadzając w 73. minucie do remisu 1:1. Indywidualna akcja Semedo zakończyła się niecelnym strzałem przy bliższym słupku. Posiadała tuż przed zakończeniem meczu obronił zbyt lekki strzał Kirejczyka po zagraniu z lewej strony boiska. Mimo siedmiu doliczonych minut wynik meczu nie uległ zmianie i po raz kolejny Piast podzielił się ligowymi punktami.