Wisła Płock w meczu 7. kolejki Fortuna I Ligi pokonała na własnym stadionie Polonię Warszawa 3:0. Dwie bramki strzelił Łukasz Sekulski, a jedno trafienie dołożył Marcin Biernat. Nafciarze odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie i pierwsze na nowym stadionie.

Wisła Płock w 2. minucie oddała niecelny strzał za sprawą Fryderyka Gerbowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gospodarze mieli przewagę w stałych fragmentach gry, a jednego z nich gospodarze skorzystali w 16. minucie gry. Marcin Biernat wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzelił gola z bliskiej odległości po interwencji bramkarza Czarnych Koszul. Polonia Warszawa w początkowych minutach pierwszej połowy nastawiona była na kontrataki, a odpowiedzieć mogli w 20. minucie po tym jak uderzał zza pola karnego po ziemi Marcin Kluska. W 33. minucie Nafciarze podwyższyli prowadzenie. Autorem drugiego gola był Łukasz Sekulski po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Napastnik gospodarzy strzelił swojego drugiego gola w sezonie. Pięć minut później Mateusz Szwoch oddał zbyt lekki strzał z dystansu, gdzie bramkarz przyjezdnych nie dał się pokonać. Pierwszą połowę gospodarze wygrali różnicą dwóch goli.

W drugiej połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie, gdy w 53. minucie Łukasz Sekulski pewnie wykorzystał rzut karny. Grić próbował strzałem zza pola karnego strzelić czwartego gola, lecz uderzenie okazało się niecelne. Polonia celne uderzenie oddała 62. minucie. Gradecki pewnie interweniował przy dalszym słupku. Sekulski w 70. minucie nie wykorzystał karnego, gdzie jedenastkę pewnie obronił Mateusz Kuchta. Kontra Polonii mogła sprawić, że goście mogli strzelić pierwszego gola. Znakomitej sytuacji dla gości nie wykorzystał Paweł Tomczyk. Tuż przed zakończeniem meczu Kocyła zmusił do interwencji Kuchtę.