fot: zaglebie.eu

Zagłębie Sosnowie wygrało na własnym stadionie Lechię Gdańsk 5:2 w meczu 7. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gole dla gospodarzy zdobywali Joel Valencia, Meik Kawrot, Kamil Biliński, Adrian Troć oraz Marek Fabry, a gola dla przyjezdnych zdobył Ivana Zhelizko i Mateusz Machałą, który zdobył gola samobójczego.

Od pierwszych minut spotkania piłkarze Zagłębia próbowali narzucić swój styl gry. Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w dziewiątej minucie, gdy na strzał zdecydował się Juan Camara, a piłkę na rzut rożny wybił Bohdan Sarnawski. W siedemnastej minucie Zagłębie objęło prowadzeni po golu Joela Valenci, który wykorzystał sytuację sam na sam i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Aktywny w meczu Camara mógł zaliczyć asystę w 39. minucie, jednak jego podanie do wychodzącego na czystą pozycję Nikodema Zielonki przeciął defensor przyjezdnych. Lechia była bliska doprowadzenia do wyrównania po uderzeniu z rzutu wolne Luisa Fernándeza, po którym piłka zatrzymała się na słupku. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gospodarze zdobyli drugiego gola. Akcję rozpoczął Joel Valencia, który zagrał do Zielonki, a 19-latek znalazł Meika Kawrota, który uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza rywali.

Druga część spotkania rozpoczęła się od gola Kamila Bilińskiego, który płaskim uderzeniem pokonał Sarnawskiego. Lechia stworzyła zagrożenie pod bramką Mateusza Kosa, który wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Camilą Meną. W 65. minucie indywidualną akcją popisał się Joel Valencia, którego w ostatnich chwili zatrzymał obrońca przyjezdnych. Lechia zdobyła gola kontaktowego w 76. minucie po tym jak z lewej strony dośrodkował jeden z zawodników, a piłka wybita przez obrońców gospodarzy trafiła do Ivana Zhelizko, który uderzeniem zza pola karnego zmniejszył prowadzenie Zagłębia. Po chwili zawodnicy Lechii mogli cieszyć się z drugiego trafienia, po tym jak nieudaną interwencję zaliczył Mateusz Machała, który skierował piłkę do własnej bramki. W 83. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Ivana Zhelizko. Boisko z powodu otrzymania czerwonej kartki musiał również w 85. minucie Tomasz Neugebauer i przyjezdni spotkanie kończyli w dziewięciu. Zagłębie grę w przewadze wykorzystała w 88. minucie gdy kontratak miejscowych zakończył Adrian Troć. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił uderzeniem z rzutu wolnego Marek Fabry.