Legia Warszawa w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy na własnym stadionie pokonała 3:1Widzew Łódź. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Ernest Muci, a jedną Josue po rzucie karnym. Goście odpowiedzieli jednym golem po strzale Jordi Sancheza.

Łodzianie mogli znakomicie rozpocząć spotkanie. Mato Milosz zmusił do interwencji Kacpra Tobiasza. Efektowne wznowienie bramkarza Legii dało prowadzenie gospodarzom po tym, jak na listę strzelców wpisał się po sprinterskim biegu i precyzyjnym strzale w długi róg Ernest Muci. W pierwszej połowie bramkarz gości nie dał się pokonać po strzale miejscowych z rzutu wolnego. Goście dążyli uparcie do remisu i sztuka im się udała w 44. minucie. Długie zagranie Henricha Ravasa trafiło do Jordiego Sancheza. Ofensywny piłkarz gości zamarkował strzał, następnie ograł dwóch obrońców by efektownym strzałem pokonać bramkarza Legii. Do zakończenia pierwszej połowy na stadionie przy Łazienkowskiej widniał remisowy rezultat. Legia w doliczonym czasie gry mogła strzelić drugiego gola. Asystę dla Pawła Wszołka zabrał Maciej Rosołek po tym jak nie trafił do bramki przeciwnika z bliskiej odległości.

Drugą połowę mógł dobrze zacząć Sanchez po zagraniu z głębi pola. Napastnik Widzewa oddał niecelny strzał wzdłuż bramki. Legia odpowiedziała w 57. minucie po uderzeniu przy bliższym słupku Josue i interwencji Ravasa. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w ataku pozycyjnym. Warszawianie w 67. minucie nie wykorzystali dobrej okazji na ponowne objęcie prowadzenia – Elitim posłał futbolówkę nad poprzeczką. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania gospodarzom już sztuka się odała. Bohaterem miejscowych po zagraniu Juergena Elitima został ponownie Muci. W 78. minucie Tomas Pekhart był bliski pokonania trzeci raz Ravasa po dośrodkowaniu Makana Baku. W doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym sędzia musiał doszukał się przewinienia łodzian pod swoją bramką, dyktując jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Josue.

Ekstraklasa – 7. kolejka

Legia Warszawa – Widzew Łódź 3:1 (1:1)

Muci 6, 75′, Josue 90+7(k)  Sanchez 44

żółte kartki: Josue90+8, Hanousek 90+9.

czerwona kartka: Da Silva 90+5.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek (46 Baku), Slisz (71 Gual), Elitim, Kun – Josue – Kramer (19 Rosołek, 71 Pekhart), Muci (85 Strzałek)

Widzew Łódź: Ravas – Stępiński (82′ Żyro), Szota, Silva – Nunes, Alvarez (46. Kun), Hanousek,Milos – Tkacz (46′ Terpiłowski), Pawłoski – Sanchez (82′ Ciganiks)