Zieliński i Nys

Powodów do radości w zmaganiach singlowych podczas US Open już nie będziemy mieć, ale możliwe, że zadbają o to Jan Zieliński i Magda Linette w deblu.

Jako pierwsze do ćwierćfinału wskoczyły Magda Linette i Bernarda Pera pokonując 2:0 Sophie Cheng i Alycię Parks. W inaugurującym secie po jednym przełamaniu zaliczyły oba duety przez co wynik seta musiał rozstrzygać się w tie-breaku. Trzeba przyznać, że Polka i Amerykanka miały dużo szczęścia w ósmym i dziewiątym gemie, podczas którego broniły breaków, a nawet dwóch piłek setowych. W tie-breaku Linette i Pera mocno się postawiły i wygrały 7-4.

W drugim secie udowodniły do reszty, że to one zasługują na dalszą grę w turnieju wielkoszlemowym. Swoim rywalką oddały tylko dwa gemy. Pozostałe sześć (w tym trzy przełamujące zapisały na swoim koncie. W ósmym gemie potrzebowały sporo czasu, żeby skutecznie skończyć setbola. Ostatecznie udało im się to za trzecią próbą, dzięki czemu zwyciężyły 6:2 i w całym spotkaniu 2:0.

W 1/4 finału Magda Linette i Bernarda Pera zmierzą się z Jennifer Brady oraz Luisą Stefani.

Dłużej pomęczyć musieli się Hugo Nys i Jan Zieliński w starciu z Santiago Gonzalezem i Edouardem Rogerem-Vasselinem. Do wygranej potrzebowali bowiem trzech setów.

Już w pierwszym nie było łatwo, bo okazało się, że do zwycięstwa nie wystarczyło jedno przełamanie w dziewiątym gemie, ponieważ wcześniej Gonzalez i Roger-Vasselin również odebrali raz podanie parze polsko-monakijskiej. W tie-breaku Zieliński i Nys aż trzy razy stracili swój serwis, przez co przegrali 3-7.

Kolejne dwie partie poszły już po myśli Polaka i Monakijczyka. W drugim secie Jan Zieliński oraz Hugo Nys wykorzystali pierwszego breakpointa i od razu w inaugurującym gemie odebrali podanie. Dzięki temu do końca seta to oni byli na prowadzeniu, którego nie dali sobie odebrać do samego końca wygrywając 6:4.

Ostatni set był już kompletnie pod dyktando polskiego i monakijskiego tenisisty. Znów Nys i Zieliński popisali się odbiorem serwisu. Tylko tylko, że tym razem zrobili to dwukrotnie. Najpierw w pierwszym gemie, a potem w piątym. Na koniec wykorzystali setbola i zwycięstwo 6:2 oraz w całym meczu 2:1 zapisali na swoje konto.

W ćwierćfinale Jan Zieliński i Hugo Nys staną naprzeciwko rozstawionych z numerem dwa Ivana Dodiga oraz Austina Krajicka.

1/8 finału deblowego US Open:

Magda Linette/Bernarda Pera – Sophie Chang/Alycia Parks 2:0 (7:6[7-4], 6:2)

Jan Zieliński/Hugo Nys – Santiago Gonzalez/Edouard Roger-Vasselin 2:1 (6:7[3-7], 6:4, 6:2)