Foto: pztw.pl/J. Kowacic

Drugi dzień Mistrzostw Świata w wioślarstwie przyniósł występ dziewięciu polskich osad. Przede wszystkim były to przedbiegi oraz repasaże. 

W dwójce kobiecej bez sternika Martyna Jankowska i Barbara Jęchorek zajęły czwarte miejsce w przedbiegu (07:38,59). Żeby dać sobie szansę awansu do półfinału będą musiały wystąpić w repasażu.

W dwójce podwójnej wagi lekkiej Martyna Radosz oraz Katarzyna Wełna zafiniszowały na drugiej pozycji (07:04,67), dzięki czemu zdobyły bezpośrednią przepustkę do półfinału.

W dwójce podwójnej natomiast Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska uplasowały się na czwartej lokacie (07:14,21). Polki o awans będą walczyć w repasażu.

Repasaż czeka też czwórkę kobiecą bez sterniczki oraz czwórkę męską bez sternika. Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner, Weronika Kaźmierczak, Joanna Dittmann dopłynęły na czwartym miejscu (06:58,67), a Łukasz Posyłajka, Mateusz Wilanowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski na trzecim (06:09,59).

Świetnie z awansem do półfinału poradziła sobie czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski. Mimo zmiany układu w łodzi polscy wioślarze poradzili sobie rewelacyjnie wygrywając przedbieg (06:00,17).

Dobrze wspominać udziału w repasażu nie będzie w jedynce Marta Wieliczko. Polce nie udało się awansować do ćwierćfinału po zajęciu czwartej pozycji (08:24,55). Zdecydowanie odwrotnie będzie w przypadku dwójki bez sternika: Jerzego Kaczmarka i Emiliana Jackowiaka (07:08,69) oraz dwójki podwójnej wagi lekkiej: Jerzego Kowalskiego i Daniela Gałęza (06:47,93). Obie osady zwyciężyły i zameldowały się w 1/4 finału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!