JAKUB SCHENK

Miał podpisać kontrakt z Legią, ale na drodze stanęły poważne problemy zdrowotne zawodnika. Teraz Jakub Schenk parafował umowę z … Anwilem Włocławek. Kontrakt ma obowiązywać dwa miesiące.

 

Schenk w sezonie 2021/22 rozegrał kilka spotkań we Francji dla Union Tours Metropole Basket. W tej ekipie rozpoczynał także ostatni sezon – na trzecim poziomie rozgrywek zdobywał średnio 14,2 punktu i 5,8 asysty w 11 rozegranych spotkaniach.

Później zdecydował się na powrót do Polski. Ostatecznie rozegrał 23 spotkania dla Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk, w których zdobywał średnio 12,2 punktu, 6,3 asysty i 2,3 zbiórki.

Jakub Schenk grał w reprezentacji Polski – również podczas EuroBasketu 2022, który Biało-Czerwoni zakończyli na rewelacyjnym czwartym miejscu.

W przeszłości rozgrywający był zawodnikiem rezerw Trefla, ekipy z Radomia, spędził również dwa lata w Polpharmie Starogard Gdański, grał także w Polskim Cukrze Toruń i Kingu Szczecin. Schenk ma również doświadczenia zdobyte w reprezentacji Polski.

 

Zalety Jakuba są powszechnie znane w całym kraju. Pod względem charakterystyki przypomina Kamila Łączyńskiego – ma duże chęci do walki, bardzo dobrze broni i szybko odczytuje sytuację na parkiecie. To świetny koszykarz i wartościowe wzmocnienie. Jestem pewien, że szybko wdroży się w taktykę zespołu – mówi dla kkwloclawek.pl trener Przemysław Frasunkiewicz.

– Ze strony Jakuba Schenka otrzymaliśmy wyniki badań, które potwierdzają, że jest zdrowy i gotowy do rywalizacji na pełnych obrotach. Ponadto pod okiem naszych lekarzy Kuba też przeszedł stosowne badania i jeszcze dziś rozpocznie treningi z zespołem. Podpisany kontrakt na dwa miesiące to sytuacja win-win dla obu stron: my zyskujemy gracza w obliczu absencji Kamila, a Kuba możliwość powrotu do gry – powiedział Łukasz Pszczółkowski, prezes zarządu KK Włocławek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!