fot: Fortuna 1 Liga

Arka Gdynia pokonała na własnym stadionie Miedź Legnicę 2:1 w meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gole dla zespołu z Gdyni zdobywali Karol Czubak i Olaf Kobacki, a w doliczonym czasie gry trafienie bramkę dla przyjezdnych zdobył Damian Michalik.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni czekali do 64. minuty, gdy wynik otworzył Karol Czubak. Wynik spotkania w 85. minucie ustalił uderzeniem z rzutu wolnego Olaf Kobacki.

Po ośmiu kolejkach Arka z 11 punktami na koncie plasuje się na DODAĆ miejscu w tabeli, a Miedź sklasyfikowana jest na czwartym miejscu z 15 oczkami na koncie.

Fortuna 1 Liga – 8. kolejka
Arka Gdynia – Miedź Legnica 2:1 (0:0)
Czubak 64′, Kobacki 85′ – Michalik 90′

żółte kartki: Luan Capanni, Kobacki, Milewski, Lipkowski – Hoogenhout, Antonik, Aguado.

Arka: Lenarcik – Lipkowski, Stolc, Azaćkyj, Gojny – Skóra (Predenkiewicz 82′), Gol (Borecki 82′), Milewski (Sawicki 90′), Luan Capanni (Bednarski 90′), Kobacki – Czubak.

Miedź: Mądrzyk – Hoogenhout, Mijušković, Niewulis, Carolina – Michalik,Lehaire (Stanclik 84′), Tront (Aguado 63′), Antonik (Guzdek 64′) – Drzazga (Mansfeld 64′), Agbor (Drygas 46′).