Dziś o 11:45 Magda Linette podjęła się deblowej walki w turnieju w Guangzhou. Wraz z partnerką z Japonii pewnie pokonały grecko-niemiecką parę.

Set rozpoczął się od intensywnej wymiany ciosów i aż do szóstego gema żadna ze stron wyraźnie nie przeważała. Dopiero przy stanie 3:3 Linette i Uchijima obudziły się i do końca pierwszej części meczu oddały już tylko jednego gema.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczął polsko-japoński duet. Z każdą minutą przewaga na korcie była coraz bardziej zauważalna. Od stanu 0:1, dla Korpatsch i Papamichail, pięć gemów pod rząd wygrały Polka i Japonka. Rywalki potrafiły zmniejszyć przewagę, jednak to niewiele to dało. W dziewiątym gemie prowadzące przypieczętowały zwycięstwo kończąc rywalizację.

Rozstawione z numerem czwartym zagrają z chińską parą Guo/Jiang, bądź z francusko-holenderskim duetem Ponchet/Schoofs.

WTA – DEBEL: Guangzhou (Chiny)

Magda Linette/Moyuka Ujichima – Tamara Korpatsch/Despina Papamichail 2:0 (6:4; 6:3)