foto: Dawid Dobrasz/Twitter

Dwóch polskich arbitrów, Paweł Raczkowski oraz Damian Sylwestrzak zostali wyznaczeni na arbitrów spotkań w Lidze Konferencji Europy. 

Pierwszy z arbitrów prowadził ostatnio mecz z udziałem Pogoni Szczecin i Korony Kielce, wystrzegając się większych błędów. Łącznie w tym sezonie rozstrzygał już 6 spotkań, w tym pięć w Ekstraklasie, pokazując średnio sześć kartek na mecz. W czwartek poprowadzi rywalizację Dinamo Zagrzeb z FK Astana, podczas której pomagać mu będą: na linii Radosław Siejka i Adam Kupsik, sędzią technicznym został Damian Kos, natomiast za obsługę VAR-u będzie odpowiadał Tomasz Kwiatkowski.

Zgoła odmienny występ zanotował ostatnio Damian Sylwestrzak, który w starciu Legii Warszawa z Piastem Gliwice niesłusznie pokazał Josué drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za rzekomy faul na jednym z rywali. W tym sezonie poprowadził 7 spotkań i często sięgał po kartki, a samych czerwonych pokazał już sześć. Przed nim zadanie poprowadzenia starcia Viktorii Plzeň z KF Ballkani. Jego asystentami w czwartkowym meczu będą Bartosz Heinig i Adam Karasewicz, na arbitra technicznego wybrano Wojciecha Mycia, a w wozie VAR zasiądzie Paweł Malec.

Dla Sylwestrzaka może to być mecz odkupiający winy, bo istnieje szansa, że po błędnych decyzjach zostanie odsunięty na parę ligowych starć od sędziowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!