Piłka nożna

Robert Lewandowski zdobył jedną z bramek dla FC Barcelony w wygranym 5:0 spotkaniu 1. kolejki grupy H Ligi Mistrzów z belgijskim Royal Antwerp.

Reprezentant Polski, który wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu podwyższył wynik spotkania w dziewiętnastej minucie spotkania wykorzystując zagranie Joao Felixa i kierując piłkę z bliskiej odległości do bramki rywali. Wcześniej wynik spotkania otworzył asystujący przy golu reprezentanta Polski Felix, który w spotkaniu ustrzelił dublet. W 22. minucie samobójcze trafienie zanotował Jelle Bataille, a na listę strzelców wpisał się również Gavi.

Dla 35-letniego napastnika było to 100 trafienie w rozgrywkach europejskich w karierze. Lewandowski zdobył dotychczas 92 trafienia w rozgrywkach Champions League, dwa trafienia w kwalifikacjach do elitarnych rozgrywek oraz dwa gole w Lidze Europy, jedną bramkę w Pucharze Uefa i trzy w kwalifikacjach.