fot: PKO Ekstraklasa

W spotkaniu otwierającym dziewiątą kolejkę PKO Ekstraklasy Korona Kielce podzieliła się punktami z Widzewem Łódź. Gospodarze na prowadzenie wyszli  w drugiej minucie spotkania po golu Mateusza Czyżyckiegio, a goście doprowadzili do wyrównania po trafieniu z rzutu karnego Bartłomieja Pawłowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla zespołu Korony, który już po niespełna 120 sekundach wyszedł na prowadzenie po golu Mateusza Czyżyckiego, który uderzeniem z pola karnego pokonał Henricha Ravasa. W dziewiętnastej minucie mogło być 2:0, po tym jak Jewgienij Szykawka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i przegrał ten pojedynek. Swoją szansę na podwyższenie prowadzenia miał Martin Remacle, którego uderzenie zza pola karnego minęło bramkę. W 30. minucie dośrodkowanie Godinho doszło do Szykawki, który uderzył głową minimalnie niecelnie. Korona atakowała, a jeden z nielicznych wypadów Widzewa w pole karne gospodarzy zakończył się faulem Dominicka Zatora na Julianie Shehu, a rzut karny na gola zamienił Bartłomiej Pawłowski. W doliczonym czasie gry na indywidualną akcję zdecydował się Sanchez, który został zatrzymany przez defensorów gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Widzewa, który w 48. minucie mógł wyjść na prowadzenie, jednak dośrodkowanie Shehu w pole karne minęła wszystkich zawodników. W 53. minucie z rzutu wolnego uderzał Bartłomiej Pawłowski, a piłka zatrzymała się na bocznej siatce. W 59. minucie do dośrodkowania Jacka Podgórskiego główkował niecelnie Piotr Malarczyk. W 68. minucie na płaskie dośrodkowanie zdecydował się Jacek Podgórski, a piłkę z pola karnego wybili defensorzy Widzewa. W 71. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Nono, a jego strzał wybronił Henrich Ravas. Po chwili uderzał Martin Remacle i ponownie dobrze w bramce spisał się bramkarz gości. W 75. minucie ponownie z rzutu wolnego uderzał Bartłomiej Pawłowski, a dobrą interwencją popisał się Xavier Dziekoński. W 79. minucie do dośrodkowania doszedł Dominik Zator, a piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.