Fot: Iga Świątek/Twitter

Na ćwierćfinale zmagania WTA 500 w Tokio zakończyła Iga Świątek. Polska tenisistka po trzech setach uległa Rosjance Weronice Kudiermietowej.

Dziewiętnasta rakieta świata rozprawiła się w wiceliderką rankingu już w pierwszym secie. Kudermietowa dwukrotnie przełamała Polkę, a ta nie potrafiła na to skutecznie odpowiedzieć. Co więcej nawet nie tworzyła szans do tego. W ósmym gemie Rosjanka musiała się trochę namęczyć, ale w końcu skończyła trzecią piłkę setową i wygrała 6:2.

W drugim secie obserwowaliśmy przebudzenie Raszynianki, która odpłaciła się swojej rywalce. Tym razem to Polka wygrała dwa razy przy cudzym podaniu, a Kudermietowa musiała zadowolić się zaledwie dwoma gemami. Rosjanka przegrała w takim samym stosunku, co Iga Świątek w inaugurującej partii 2:6.

Losy tego pojedynku miał rozstrzygnąć trzeci set. W nim nasza reprezentantka dzielnie walczyła, ale dała się przełamać w trzecim gemie (po trzech breakach). Świątek uległa przeciwniczce 4:6, po pierwszym meczbolu i w całym ćwierćfinale 1:2.