Anwil Włocławek
plk.pl

Sewertronics Sokół poniósł wysoką porażkę w starciu z Anwilem Włocławek w Łańcucie. To już druga przegrana gospodarzy w tym sezonie. W drużynie gości najlepiej punktował Luke Petrasek – 20 pkt.

Spotkanie rozpoczęły celne trafienia Janisa Berzinsa i Coreya Sandersa, które dały prowadzenie Sokołowi 6:0. Odpowiedział na nie Kalif Young, który zaliczył udany rzut za trzy oraz efektowny wsad. Swoje punkty dołożyli również Janari Jõesaar i Jakub Schenk. Anwil sukcesywnie powiększał swoją zdobycz punktową i pierwszą kwartę zakończył z rezultatem 25:18.

Od początku drugiej kwarty koszykarze z Łańcuta, rozpoczęli pogoń za rywalem. Byli w stanie odrobić cztery punkty z rzędu, ale to nie wystarczyło, aby zatrzymać przeciwnika. Jakub Garbacz i Petrasek popisali się celnymi rzutami za trzy i odjechali Łańcutowi na pięć punktów. Przewagę próbowali zniwelować Corey Sanders i Berzins, ale bardzo dobra skuteczność Victora Sandersa na to nie pozwalała. Po pierwszej połowie Włocławek prowadził aż 53:36.

Po przerwie podopieczni trenera Frasunkiewicza, nie spoczęli na laurach i raz za razem zdobywali kolejne punkty. Petrasek rozgrywał bardzo dobre spotkanie i po raz kolejny dołożył dwa celne trafienia za trzy. Przez od ósmej do szóstej minuty kwarty zawodnicy nie zdobyli żadnego punktu. Niecelną passę przełamał Mateusz Szczypiński trafiając za dwa punkty. Zawodnicy trenera Łukomskiego starali się gonić rywala, ale przewaga była zbyt duża. Zawodnicy Sokoła w ostatniej kwarcie nie mieli już szans, na powalczenie z rywalem o zwycięstwo. Anwil miał pod kontrolą sytuację na boisku i zmierzał pewnie po wysoką wygraną.

Sewertronics Sokół Łańcut – Anwil Włocławek 64:88 (18:25,18:28,14:20,14:15)

Sewertronics Sokół Łańcut: C.Sanders 14, Cheese 14, Berzins 13, Kemp 7, Młynarski 7, Szczypiński 7, Faye 2, Płowy 0, Dobrzański 0, Czerwonka 0

Anwil Włocławek: Petrasek 20, V.Sanders 16, Garbacz 14, Bell 9, Young 9, Jõesaar 8, Schenk 6, Groves 4, Siewruk 2, Kostrzewski 0, Wadowski 0, Łazarski 0