Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniósł zwycięstwo z KGHM BC Polkowice w meczu o Superpuchar Polski. Mistrzynie z zeszłego sezonu pokonały w Sosnowcu wicemistrzynie 81:77.

Od pierwszych minut spotkania na parkiecie dominowały Polkowiczanki. Emilia Kośla trafiła pięć punktów, a kolejne dwa dołożyła Klaudia Gertchen. Do akcji wkroczyła wtedy zawodniczka z Lublina Channon Fluker, która wykorzystała dwa rzuty osobiste po faulu. Dominika Ullmann również wsparła swój zespół i trafiła dwie trójki z rzędu. Tym samym doprowadziła do remisu 13:13 w czwartej minucie spotkania. Za sprawą celnych trafień Elin Gustavsson, AZS po raz pierwszy objął prowadzenie w spotkaniu. Jednak to KGHM przejął inicjatywę i zdobywając dziewięć punktów z rzędu, ustanowił wynik na koniec kwarty 25:17.

Druga część spotkania należała tym razem do zawodniczek z Lublina, które od początku goniły przeciwniczki. Zdobyły one dziesięć punktów przy jedynie dwóch punktach rywalek. Już w piątej minucie kwarty, Dominika Fiszer wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 28:27. Podopieczne trenera Kowalewskiego nie dawały za wygraną i próbowały doścignąć Polkowiczanki. Rzut za trzy Zali Friskovec, doprowadził do wyrównania przed przerwą.

Od początku trzeciej odsłony koszykarki obu zespołów szły łeb w łeb. Na przemian celnie trafiały swoje rzuty, a przewagi nie wynosiły więcej niż trzy punkty. Zmiana nastąpiła w piątej minucie spotkania, gdy Gertchen zdobyła dwa punkty. Ty samym wyprowadziła wicemistrzynie Polski na prowadzenie, którego nie oddały już do końca kwarty.

Ostatnia część gry rozpoczęła się od powiększania prowadzenia, przez podopieczne trenera Szewczyka. Swoje punkty zdobyły Brianna Fraser i Weronika Gajda, co pozwoliło im uzyskać dziewięć punktów przewagi. W tym momencie Lublinianki wrzuciły wyższy bieg. Shyla Heal i Ullmann celnie oddawały swoje rzuty i tym samym wyprowadziły swój zespół na prowadzenie. Mistrzynie Polski nie pozwoliły na odebranie sobie zwycięstwa i zakończyły spotkanie wygraną 81:77.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KGHM BC Polkowice 81:77 (17:25,21:13,16:20,27:19)

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Fluker 19, Heal 18, Ullmann 15, Gustavsson 13, Fiszer 8, Ziętara 7, Kalenik 1

KGHM BC Polkowice: Friskovec 23, Fraser 22, Gertchen 11, Kośla 9, Gajda 6, Kulińska 4, Zasada 2, Stanković 0, Barić 0