WKS Śląsk Wrocław
plk.pl

WKS Śląsk wygrał spotkanie z Tauron GTK Gliwice we Wrocławiu i odniósł pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie OBL. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Dušan Miletić – 14 pkt z zespołu gospodarzy, a u gości Koby Mcewen – 19 pkt.

Śląsk rozpoczął spotkanie od dwóch celnych rzutów osobistych Aleksandra Wiśniewskiego. Daniel Gołębiowski dołożył kolejne trzy punkty i wyprowadził wicemistrza Polski na prowadzenie 5:4. Gliwice ruszyły do ataku i dzięki Mcewenowi przegonili zespół z Wrocławia. Jednak nie na długo. Jakub Nizioł trafił trójkę i efektownie zakończył kolejną akcję wsadem, doprowadzając do dwupunktowej przewagi. Efektowną asystą do Mateusza Zębskiego popisał się za to Artsiom Parakhouski. Od szóstej minuty drużyna z dolnośląska kontrolowała grę i nie oddała prowadzenia do końca kwarty, zakończonej wynikiem 21:17.

Druga kwarta zaczęła się od kolejnych zdobyczy punktowych podopiecznych Olivera Vidina. GTK również nie próżnowało i do akcji ponownie włączył się Mcewen i Łukasz Frąckiewicz. Po stronie Śląska swoje punkty dorzucił również Miletić, który efektownie skończył akcję alley-upem. Trzy faule po stronie zespołu z województwa śląskiego dodatkowo pogorszyły ich punktową sytuacje. WKS wykorzystał sześć rzutów osobistych i odjechał na dziesięć punktów. Dobrą serią wykazał się Hassani Jevon Rooks Gravett, który zdobył siedem punktów z rzędu.

Po przerwie zawodnicy Pawła Turkiewicza próbowali zmniejszyć stratę punktową, lecz Wrocławianie przez dłuższy czas im na to nie pozwalali. Dopiero w połowie trzeciej kwarty, złapali wiatr w żagle i odrobili sześć punktów. Zryw nie trwał zbyt długo, bo już na koniec tej części gry wynik na tablicy pokazywał 62:49. Ostatnia część spotkania dawała nadzieję GTK na zbliżenie się do rywala. WKS jednak na to nie pozwolił i dzięki celnym trafieniom m.in. Sauliusa Kulvietisa i Nizioła, wygrał spotkanie 80:75.

WKS Śląsk Wrocław – Tauron GTK Gliwice 80:75 (21:17,24:14,17:18,18:26)

WKS Śląsk Wrocław: Miletić 14, Parakhouski 12, Zębski 11, Nizioł 11, Kulvietis 10, Gravett 9, Gołębiowski 7, Wiśniewski 3, Kolenda 3, Sitnik 0, Piśla 0

Tauron GTK Gliwice: Mcewen 19, Price 17, Frąckiewicz 12, Henderson Jr. 10, Laksa 7, Bender 4, Gray 4, Śnieg 2, Palmowski 0, Busz 0