Linette

Magda Linette wraz z Amerykanką Peyton Stearns poradziły sobie z duetem włoskim Cocciaretto/Trevisan wygrywając 2:0 w 1/16 finału debla.

Cały mecz trwał godzinę i dwadzieścia minut. W pierwszym secie Polka i Amerykanka nie dały za wiele pograć Cocciaretto i Trevisan. Panie musiały zadowolić się jednym gemem. Pozostałe na swoje konto zapisały Linette i Stearns. Co więcej aż trzy razy odbierały serwis Włoszkom. Gdyby się jeszcze bardziej postarały to wygrałyby bez straty gema. Jednak mimo dwóch piłek setowych w szóstym gemie przełożyły wygraną na później. W siódmym gemie nie pozostawiły już żadnych złudzeń zwyciężając go na sucho (6:1).

Włoszki walczyć zaczęły w drugim secie rozpoczynając od przełamania w drugim gemie. Wcześniej jednak to Linette i Stearns zdążyły odebrać podanie, a zatem tenisistki były na zero. Polka i Amerykanka odpowiednio zareagowały na bieg wydarzeń i odłamały serwis w trzecim gemie. Końcówka była wyrównana, a zwycięstwo bez tie-breaka w dziesiątym gemie odebrały Cocciaretto i Trevisan. Ostatecznie jednak w tie-breaku to duet polsko-amerykański okazał się skuteczniejszy zwyciężając 7-5 i w całym meczu 2:0.

W 1/8 finału Linette & Stearns zmierzą się z rozstawionymi z numerem czwartym Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i Nowozelandką Erin Routliffe.

1/16 finału debla WTA 1000 w Pekinie:

Magda Linette/Peyton Stearns – Elisabetta Cocciaretto/Martina Travisan 2:0 (6:1, 7:6[7-5])