Beretta Famila Schio - Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrywa w swoim debiutanckim meczu Euroligi kobiet z Beretta Famila Schio we Włoszech. Gospodynie pokonały mistrzynie Polski aż 70:50.

Spotkanie rozpoczęła zawodniczka włoskiego zespołu Jasmine Keys, zdobywając dwa punkty. Po stronie Lublinianek, pierwsze celne rzuty oddała Elin Gustavsson. Do pierwszego prowadzenia 7:6 AZS-u w tym spotkaniu doprowadziła Dominika Fiszer, celnym trafieniem za trzy. Dobrze radziła sobie pod koszem również Channon Fluker, która zdobyła pięć punktów pod rząd, które były niestety ostatnimi w tej kwarcie dla mistrzyń Polski. Włoszki nie oglądając się na rywalki, przegoniły je o siedem punktów.

Zdobywczynie Superpucharu Polski od początku drugiej części gry goniły przeciwniczki. Za sprawą Shyli Heal, zmniejszyły przewagę do dwóch punktów. Była to jedynie chwila słabości zespołu mistrzyń Włoch, które w wyniku celnych trafień Martiny Bestagno i Elisy Penny, odjechały rywalkom na osiem punktów. Beretta powiększała z sukcesem swoją przewagę, jednak zryw zespołu z Lublina pozwolił zatrzymać gospodynie, ale jedynie na chwilę. Punkty dołożyły Robyn Parks i Julia Reisingerova, a po pierwszej połowie wynik na tablicy pokazywał 37:29 dla gospodyń.

Po przerwie po raz kolejny Włoszki zaczęły uciekać drużynie z Polski. Już w trzeciej minucie przewaga wynosiła aż 17 punktów. Sytuacje próbowała ratować Dominika Fiszer celnym rzutem za trzy oraz Magdalena Ziętara wykorzystując dwa rzuty osobiste. W szóstej minucie Lublinianki zmniejszyły prowadzenie rywalek do siedmiu punktów i dały nadzieje kibicom. Podopieczne Georgiosa Dikaioulakosa nie dawały za wygraną i szybko zakończyły entuzjazm AZS-u. Raz za razem trafiały kosze i skończyły trzecią część gry wynikiem 55:43. Czwarte kwarta należała do zespołu z Włoch, który pewnie zmierzał do zwycięstwa i kontrolował grę na boisku. Drużyna z Lublina trafiła tylko siedem punktów, gdzie Beretta zdobyła 15 punktów w tej części gry.

Beretta Famila Schio – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:50 (19:12,18:17,18:14,15:7)
Beretta Famila Schio : Guirantes 13, Parks 10, Keys 10, Reisingerova 9, Juhasz 9, Bestagno 5, Verona 5, Crippa 4, Sottana 3, Penna 2, Chagas 0, Sivka 0
Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Fluker 14, Heal 8, Kalenik 8, Gustavsson 6, Fiszer 6, Ziętara 4, Zięmborska 3, Jeziorna 1, Adamczuk 0, Ullmann 0