WKS Śląsk Wrocław

Mincidelice JL Bourg en Bresse pokonał WKS Śląsk Wrocław w pierwszym spotkaniu EuroCup. Polski zespół nie sprostał zadaniu i przegrał 74:90. Do składu wicemistrza Polski powrócił Jawun Evans, jednak nie pozwoliło to na odniesienie zwycięstwa. Kolejny mecz polskiego zespołu z U-BT Cluj-Napoca Roster już 11 października we Wrocławiu.

Pierwszy występ Śląska w Eurocupie w nowym sezonie zainaugurował Saulius Kulvietis, trafiając za dwa. Swoje punkty dołożył również Dusan Miletić, który w trzeciej minucie spotkania, powiększył przewagę nad rywalem do czterech oczek. Po stronie gospodarzy dobrą serię zaliczył Hugo Benitez, zdobywając dla swojego zespołu dziewięć punktów z rzędu. Bryce Brown, były gracz Kinga Szczecin, również pomógł Mincidelice i doprowadził do wyrównania 20:20. Francuski zespół z pomocą Zacchariego Risachera wykorzystał ostatnie minuty kwarty i tą część gry zakończył z dwupunktowym prowadzeniem.

Drugą kwartę od początku zdominowali zawodnicy ligi francuskiej powiększając swoją przewagę do sześciu punktów. Celnie trafiali Axel Julien i Godwin Omenaka. Po stronie Śląska punktowali Jakub Nizioł za trzy i ponownie Miletić. Podopieczni trenera Fauthouxa wykorzystywali swoją dobrą passę. Jednak trafione dwie trójki Hassaniego Gravetta i trzy punkty z rzędu Jakuba Nizioła pozwalały biało-zielonym na wiarę w zwycięstwo. Zespoły szły łeb w łeb i co chwilę remisowały, albo miały różnicę jedynie jednego punktu. Przerwały tą sytuację celne trafienia Kevina Kokili i Isiahy Mike’a, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:42 dla gospodarzy.

Po przerwie francuska drużyna ruszyła z podwójną energią. Raz za razem trafiała i uciekała WKS-owi. Brown i Julien celnie rzucali za trzy i w piątej minucie odskoczyli Wrocławianom na 11 punktów. Sytuację próbował ratować Evans, zdobywając swoje pierwsze punkty w tym spotkaniu. Kulvietis wykorzystał dwa rzuty osobiste pod koniec kwarty, lecz za dużo to nie zmieniło, gdyż wynik wynosił 67:53 dla Mincidelice.
Po trzeciej kwarcie WKS był w trudnej i niekorzystnej sytuacji, a Francuzi wykorzystywali gorszą dyspozycyjność rywali. Kolejny raz punktowali Salash i Risacher, uciekając gościom aż na 17 punktów. Po stronie Śląska gonili Miletić i Mateusz Zębski, a swoje punkty dołożył także Nizioł. Dobre spotkanie rozgrywał Brown, który ponownie punktował. Drużyna z Francji kontrolowała spotkanie do końca i nie dała przeciwnikowi szansy na zmniejszenie przewagi.

Mincidelice JL Bourg en Bresse – WKS Śląsk Wrocław: 90:74 (24:22,22:20,21:11,23:21)
Mincidelice JL Bourg en Bresse: Benitez 19, Morgan 14, Risacher 13, Brown 12, Salash 8, Kokila 7, Omenaka 6, Julien 5, Mike 4, Courby 2
WKS Śląsk Wrocław: Miletić 19, Nizioł 13, Kulvietis 11, Gravett 8, Zębski 8, Evans 6, Gołębiowski 5, Parakhouski 4, Piśla 0