fot: pzts.pl

Maciej Kubik, Jakub Dyjas oraz Katarzyna Węgrzyn wygrali swoje pojedynki w 1/16 finału turnieju WTT Feeder, który rozgrywany jest w Sztokholmie.

Jakub Dyjas sprawił sporą niespodziankę, pokonując sklasyfikowanego na 22. miejscu na liście światowej przedstawiciela gospodarzy Antona Kallberga, którego pokonał 3:2. Zwycięstw po pięciu setach odniósł również Maciej Kubik, który okazał się lepszy od Portugalczyka Joao Monteiro.

W kolejnej rundzie zobaczymy również Katarzynę Węgrzyn, która bez straty seta ograła Słowaczkę Barborę Balazovą. Z turniejem pożegnała się Anna Węgrzyn, która nie zdołała zdobyć żadnego seta w pojedynku z przedstawicielką Francji — Camille Lutz.

Swoją przygodę na 1.4 finału w grze mieszanej zakończyła pata Maciej Kubik/Katarzyna Węgrzyn, kóra po wyrównanej walce przegrała z gospodarzami Mattiasem Falckiem i Lindą Bergstrom 2:3.

Wyniki WTT Feeder w Sztokholmie:

gra pojedyncza mężczyzn – 1/16 finału:
Maciej Kubik – Joao Monteiro (Portugalia) 3:2 (11:4, 11:8, 7:11, 6:11, 11:7)
Jakub Dyjas – Anton Kallberg (Szwecja) 3:2 (11:7, 11:9, 4:11, 6:11, 11:9)

gra pojedyncza kobiet – 1/16 finału:
Barbora Balazova (Słowacja) – Katarzyna Węgrzyn 0:3 (9:11, 10:12, 2:11)
Anna Węgrzyn – Camille Lutz (Francja) 0:3 (10:12, 7:11, 10:12)

gra mieszana – 1/4 finału:
Maciej Kubik/Katarzyna Węgrzyn – Mattias Falck/Linda Bergstrom (Szwecja) 2:3 (8:11, 6:11, 12:10, 11:6, 9:11)