fot: Fortuna 1 Liga

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 3:0 w meczu rozgrywanym w ramach 11. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki zwycięstwu Arka awansowała na piąte miejsce, a Wisła Płock plasuje się na szóstej lokacie.

Pierwszą groźną akcję stworzyli przyjezdni, którzy w piątej minucie, gdy uderzenie Dawida Gojnego z pola karnego zablokował jeden z zawodników Wisły. W 23. minucie do dośrodkowania z rzutu wolnego doszedł Karol Czubak, który uderzył obok bramki. Przed przerwą na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Milewski, którego uderzenie przeszło obok bramki strzeżonej przez Bartłomieja Gradeckiego.

Arka objęła prowadzenie w 48. minucie po golu Kacpra Skóry, który zmylił defensorów gospodarzy i uderzeniem zza pola karnego otworzył wynik spotkania. W 55. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Michał Marcjanik, którego strzał wybronił bramkarz gospodarzy. W 78. minucie Janusz Gol uderzył z woleja z ponad 30 metrów i pokonał Gradeckiego. W 82. minucie Karol Czubak strącił piłkę głową do Michała Boreckiego, a ten zagrał wzdłuż bramki do Olaf Kobacki, który podwyższył prowadzenie zespołu Arki. W doliczonym czasie gry w pole karne gości wpadł Fabian Hiszpański, którego strzał został zablokowany przez zawodników z Gdyni.

Fortuna 1 Liga – 11. kolejka
Wisła Płock – Arka Gdynia 0:3 (0:0)
Skóra 48′, Gol 78′, Kobacki 82′

żółte kartki: Czajka, Niepsuj, Lewandowski.

Wisła: Gradecki – Niepsuj (Hiszpański 65′), Szymański, Czajka, Spremo (Lewandowski 78′) – Chrupałła (Drapiński 65′), Grić, Szwoch, Jime (Lesniak 58′), Thiakane (Laskowski 65′) – Sekulski.

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Skóra (Lipkowski 75′), Gol, Milewski (Bednarski 85′), Adamczyk (Borecki 81′), Kobacki (Szymański 85′) – Czubak.