Przedostatni dzień Pucharu Świata w kajakarstwie górskim upłynął pod znakiem ósmego miejsca Klaudii Zwolińskiej w finale C1.

Sobota zaczęła się od półfinału w C1, gdzie dziesiąte miejsce z czterema karnymi sekundami zajęła Klaudia Zwolińska. Dziesięć pozycji niżej uplasowała się Aleksandra Stach. Ona również miała problemy na trasie, przez co zebrała cztery karne sekundy.

W półfinale K1 natomiast wystartowali panowie. Niestety Dariusz Popiela zakończył eliminację na piętnastej lokacie, co nie udało mu awansu do finału. W walce o medale za to liczyła się Klaudia Zwolińska. Polska kajakarka ostatecznie zajęła ósme miejsce (117,67 s) z dwoma karnymi sekundami.

Dziś miały miejsce również eliminację w kayak crossie. W pierwszej rundzie zobaczymy jutro Klaudię Zwolińską (15. miejsce), Dominikę Brzeską (35. lokata) oraz Tadeusza Kuchno (29. pozycja).