fot: UCI

Katarzyna Niewiadoma została mistrzynią świata w kolarstwie gravelowym. Polka wygrała wyścig we włoskim Pieve di Soligo wyprzedzając Włoszkę Silvie Persico i Holenderkę Demi Vollering.

Na starcie wyścigu zobaczyliśmy 97 zawodniczek, a w tym gronie znalazły się trzy reprezentantki Polski – Katarzyna Niewiadoma, Karolina Migoń oraz Barbara Borowiecka. 29-letnia Niewiadoma, która ma za sobą udany sezon, od początku jechała w czołówce i w pewnym momencie wyszła na prowadzenie, uzyskując w pewnym momencie trzydzieści pięć sekund przewagi na goniącymi ją rywalkami. Ostatecznie Polka nie dała się dogonić grupie pościgowej i mogła świętować zdobycie mistrzostwa świata. Na drugiej pozycji dojechała Persico tracąc do reprezentantki Polski 32, 84 sekundy, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Demi Vollering ze stratą 32, 86 sekundy.

Wyścig na 31. miejscu ukończyła Karolina Migoń, która do swojej koleżanki straciła 18:29,46, a 35. lokatę zajęła Borowiecka ze stratą 21:07.09.