KACPER BOROWSKI King Szczecin / fot. Anna Kmiotek polski-sport.com

W meczu mistrzów Polski z Tauron GTK Gliwice byliśmy świadkami jednostronnego spotkania. Ekipa Kinga Szczecin trafiła aż piętnaście trójek w meczu, notując aż trzydzieści trzy asysty.

Pierwsze akcje spotkania to gra kosz za kosz. Dopiero od stanu 7:6 w trzeciej minucie King rozpoczął budowanie przewagi. W niespełna 2,5 minuty ekipa trenera Miłoszewskiego zaliczyła serię 11:0. Dzięki temu za półmetkiem kwarty przewaga gospodarzy wynosiła nawet trzynaście oczek. Ozdobą kwarty była akcja Mazurczak-Borowski i alley oop wykończony przez tego ostatniego. W drugiej kwarcie dalej bardzo dobrze grą kolegów kierował Andrzej Mazurczak. Szybko osiem punktów zdobył dla szczecinian Darryl Woodson. Gdy po kilku chwilach w ciągu niespełna czterdziestu sekund dwie trójki dorzucił Michał Nowakowski przewaga w czternastej minucie wzrosła momentalnie do dwudziestu (42:22) punktów. Pojedyncze trafienia Hendersona i Price’a dla GTK nic nie zmieniało w obliczu wyniku gliwiczan. W końcówce kwarty punkty wymieniali nawzajem dla swoich zespołów Artur Łabinowicz i Morris Udeze z Martinsem Laksą Terrym Hendersonem. Wynik po pierwszej połowie 64:41 pokazywał co prezentowała defensywa gliwickiego zespołu.

W trzeciej kwarcie bardzo dobrze radził sobie Zac Cuthbertson, a ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego bez większych problemów kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Z półdystansu trafiał Josh Price, ale nie zmniejszał strat. Po zagraniu wykończonym przez Artura Łabinowicza różnica wynosiła aż 31 punktów. Dzięki kolejnej akcji Cuthbertsona po 30 minutach było 90:54. Kolejna część meczu już niczego nie mogła zmienić. Co prawda Henderson trafił dwie trójki z rzędu, ale przewaga gospodarzy nadal była wciąż bardzo duża. Magiczną setkę urwał dla Kinga Tony Meier celnym rzutem za trzy na blisko pięć minut do końca spotkania. Już wtedy przewaga Kinga wynosiła trzydzieści oczek.

KING SZCZECIN – TAURON GTK GLIWICE  112:86 (28:16, 35:25, 27:13, 22:32)

King: Zac Cuthbertson 19, Michał Nowakowski 19, Morris Udeze 18, Darryl Woodson 17, Tony Meier 14, Artur Łabinowicz 9, Kacper Borowski 8, Andrzej Mazurczak 8 (12 as.), Mateusz Samiec 0, Maciej Żmudzki 0.

Tauron GTK: Terry Henderson 19, Josh Price 19, Martins Laksa 14, Kadre Gray 12 (13 as.), Aleksander Busz 10, Koby Mcewen 5, Łukasz Frąckiewicz 4, Tomasz Śnieg 2, Maciej Bender 1, Tomasz Palmowski 0.