fot: PKO Ekstraklasa

Radomiak Radom pokonał na własnym stadionie ŁKS Łódź 3:0 w ramach 11. serii PKO Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu radomianie awansowali na siódme miejsce, a ŁKS zamyka tabelę z siedmioma punktami na koncie.

Radomiak pierwsze zagrożenie pod bramką debiutującego w PKO Ekstraklasie Dawida Arndta stworzył w pierwszej minucie, gdy dośrodkowanie w pole karne wybił bramkarz ŁKS-u, który uprzedził jednego z zawodników gospodarzy. W odpowiedzi zza pola karnego uderzał Kay Tejan, który wywalczył rzut rożny. W 10. minucie zakotłowało się pod bramką przyjezdnych, jednak Pedro Henrique w ostatnich chwili został uprzedzony przez defensywę łodzian, która wybiła futbolówkę na rzut rożny. Pierwsze celne uderzenie ŁKS zanotował w 17. minucie, gdy w środek bramki z szesnastu metrów uderzał Adrian Małachowski. Radomiak wyszedł na prowadzenie w dwudziestej minucie spotkania po uderzeniu głową Pedro Henrique, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Wolskiego. Po chwili drugą bramkę na koncie mógł mieć Brazylijczyk Henrique, którego strzał znakomicie wybronił Arndt. W 35. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę dla Gulena, jednak po analizie VAR zmienił decyzję i anulował kartkę dla zawodnika gości. W 37. minucie z prawej strony dośrodkował Jan Grzesik, a dośrodkowanie nieszczęśliwie przeciął Marcin Flis, który zaliczył gola samobójczego. Po stracie bramki beniaminek PKO Ekstraklasy próbował zdobyć bramkę kontaktową, jednak uderzenie Ramireza przeszło obok bramki gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy w 57. minucie mogli podwyższyć prowadzenie po uderzeniu Henrique, którego w fantastyczny sposób strzał wybronił Arndt. W 68. minucie piłkę w siatce rywali umieścił Kamil Dankowski, jednak go lnie został uznany z powodu pozycji spalonej strzelca bramki. w 69. minucie Edi Semedo strzałem głową pokonał bramkarza rywali i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Michał Mokrzycki uderzył z okolic pola karnego, a piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. W doliczonym czasie gry przed szansą na zdobycie gola stanął Stipe Jurić, którego strzał z bliskiej odległości wybronił Albert Posiadała.