źródło: sport.tvp.pl

W miniony weekend nie brakowało w kadrach meczowych drużyn z całego świata polskich nazwisk. Były bramki naszych rodaków, asysty, ale nie brakowało też występów, w których to nasi stranieri nie zaznaczyli szczególnie swojej obecności. Poniżej raport jak wyglądał koniec tygodnia w wykonaniu naszych reprezentantów.

Milik strzela w derbach Turynu. Szczęsny z czystym kontem. Linetty bez minut

Polski napastnik pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy, zastępując Fabio Mirettiego. Na listę strzelców wpisał się w 62. minucie wykorzystując dogranie Filipa Kosticia. Wojciech Szczęsny w trzecim kolejnym spotkaniu zachował czyste konto. Thiago Motta nie zdecydował się na skorzystanie z usług Karola Linettego. Reprezentant Polski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Serie A- 8 kolejka
Juventus Turyn – AC Torino 2:0 (0:0)
Gatti 47′ ,Milik 62′

Udział Jakuba Piotrowskiego w zwycięstwie Ludogorca

Były zawodnik Pogoni Szczecin i Gent po raz trzeci w tym sezonie zapisał się w protokole meczowym jako strzelec bramki. Tym razem 26-latek strzelił w meczu z Pirinem Blagoevgrad, które to Ludogorec wygrał 4:0.

Parva Liga- 13. kolejka
Ludogorec Razgrad- Pirin Blagoevgrad 4:0 (1:0)
Delev 6′, Piotrowski 61′, Rwan Seco 72′ Caio Vidal 79′

Bolonia remisuje na Giuseppe Meazza. Łukasz Skorupski dwukrotnie kapituluje

Polski bramkarz nie będzie najlepiej wspominał pierwszych minut starcia z Interem Mediolan. Już w 11. minucie nie dał rady przy strzale Francesco Acerbiego a dwie minuty później znów musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Lautaro Martineza. Jego koledzy wzięli się jednak do pracy i jeszcze w pierwszej minucie strzelili kontaktowego gola a chwile po rozpoczęciu drugi 45. minut, doprowadzili do wyrównania, które sensacyjnie utrzymało się do końca meczu. Kacper Urbański nie zagrał ani minuty.

Serie A- 8. kolejka
Inter Mediolan – Bologna 2:2 (2:1)
Acerbi 11′, La. Martinez 13′ – Orsolini 19′, Zirkzee 52′

Prawie pół godziny gry Roberta Gumnego w starciu z Darmstadt

Enrico Maassen postawił od pierwszej minuty na 25-letniego byłego zawodnika Lecha Poznań. W 35. minucie za nieprzepisowe zagranie otrzymał żółtą kartkę. Po zmianie stron Polak zagrał jeszcze 13 minut i został zmieniony przez Madsa Pedersena. Drużyna reprezentanta Polski po raz kolejny nie sprostała rywalom, przegrywając 1:2.

Bundesliga- 7. kolejka
FC Augsburg – Darmstadt 1:2 (0:0)
Demirovic 86′- Skarke 52′, Kempe 70′

Tylko dwanaście minut Jakuba Kamińskiego. Wolfsburg przegrywa z VfB Stuttgart

Jakub Kamiński miał tylko dwanaście minut, by zaprezentować się na tle niespodziewanego wicelidera Bundesligi, VfB Stuttgart. 21- latek zameldował się na placu gry w 79. minucie zmieniając Mattiasa Svanberga. Mimo że jego drużyna objęła prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Yannicka Gerhardta, to w drugiej show skradł rewelacyjny Serhou Guirassy, zaliczając klasycznego hat-tricka.

VfB Stuttgart – VfL Wolfsburg 3:1 (0:1)
Guirassy 67′, 78′, 82′ – Gerhardt 34′

Kownacki bez gry a jego Werder przegrywa

Weekendu do udanych na pewno nie może zaliczyć Dawid Kownacki. 26-latek nie dość, że nie zagrał ani minuty w meczu z TSG Hoffenheim, to jego zespół uległ „Wieśniakom” 2:3. Losy meczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry. Goście od 29. minuty prowadzili 2:1 dzięki bramce Grischy Promela ale w doliczonym czasie gry Jens Stage doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do graczy TSG. Marius Bulter w 90+2′ wprawił w euforię swoich kolegów i przyjezdnych kibiców, strzelając 2:3.

Bundesliga – 7. kolejka
Werder Brema – TSG Hoffenheim 2:3 (1:2)
17′ Schmid, Stage 90+1′ – Beier 8′, Promel 29′ Bulter 90+2′

Marcin Bułka z czystym kontem po raz trzeci. OGC Nice zwycięża w Metz

Piękne momenty przeżywa w ostatnich dniach Marcin Bułka. Nie dość, że został dowołany przez Michała Probierza na zgrupowanie reprezentacji Polski, to m.in dzięki jego dobrej postawie OGC Nice wygrało wyjazdowe starcie z FC Metz. Polski bramkarza zachował czyste konto, a jego kolega z linii pomocy, Hicham Boudaoui trafieniem w 14. minucie dał zwycięstwo nicejczykom.

Ligue 1- 8. kolejka
FC Metz – OGC Nice 0:1 (0:1)
Boudaoui 14′

Cały mecz Pawła Bochniewicza. Heerenveen z szóstym meczem bez zwycięstwa

Były zawodnik Górnika Zabrze rozegrał pełny mecz z NEC Nijmegen. Jego drużyna w szóstym kolejnym meczu nie potrafi zgarnąć trzech punktów, mimo że w starciu z NEC od 6. minuty prowadzili za sprawą gola Walemarka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wyrównał Bas Dost i to było na tyle jeśli chodzi o bramki w tym meczu.

Eredivisie- 8. kolejka
SC Heerenveen- NEC Nijmegen 1:1 (1:1)
Walemark 6′ – Dost 45+2′

Pół godziny Kacpra Kozłowskiego. Bez bramek w Arnhem

Ze zwycięstwa nie było dane cieszyć się Kacprowi Kozłowskiemu. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała z Excelsiorem Rotterdam. Polak zagrał 60 minut.

Eredivisie- 8.kolejka
Vitesse Arnhem – Excelsior Rotterdam 0:0

Siedemdziesiąt minut Krzysztofa Piątka. Basaksehir przełamuje złą serię

Mimo, że Piątek w nowym klubie gromadzi w swoich statystykach sporo minut gry, to nadal próżno szukać w jego dorobku pierwszego trafienia na tureckich boiskach. W sobotę zagrał 70 minut w meczu z Gaziantep. Zastąpił go Philippe Keny. Mecz rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą. Najpierw w 4. minucie trafił Opoku a w 37. samobójczą bramkę strzelił Djilobodji.

Super Lig – 8.kolejka
Basaksehir – Gaziantep 2:0 (2:0)
Opoku 4′, Djilobodji 37′

Matty Cash tym razem bez udziału bramkowego. Aston Villa remisuje na Molineux

Reprezentant Polski przy stanie 1:1 w 82. minucie został zdjęty z boiska a w jego miejsce pojawił się Leon Bailey. Zmiana ta nie wpłynęła na dalszy przebieg gry. Wolverhampton i The Villans podzielili się punktami.

Premier League- 8. kolejka
Wolverhampton – Aston Villa 1:1 (0:0)
Hwang Hee- Chan 53′ – Torres 55′

Jakub Kiwior bez minut w hicie kolejki

W hitowym starciu ósmej kolejki Premier League. Arsenal Londyn pokonał Manchester City 1:0. Podopiecznym Mikela Artety zwycięstwo zapewnił Gabriel Martinelli strzałem 86. minucie. Jakub Kiwior cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Premier League – 8. kolejka
Arsenal Londyn – Manchester City 1:0 (0:0)
Martinelli 86′

Nieco ponad pół godziny Mateusza Łęgowskiego. Monza ogrywa Salernitanę

Świetnie spisujący się beniaminek z Monzy, gładko 3:0 rozprawił się z drużyną byłego gracza szczecińskiej Pogoni. Polak został zdjęty w przerwie a zastąpił go Agustin Martegani.

Serie A- 8.kolejka
Monza – Salernitana 3:0 (2:0)
Colpani 9′, Viganto 18′, Pessina 82′

Zalewski bez gry, ale jego AS Roma ogrywa Cagliari. Cały mecz Wieteski

Jedynym pozytywem dla byłego gracza Legii Warszawa po meczu z Rzymianami jest to, że rozegrał pełne spotkanie. Gracze Jose Mourinho rozbili drużynę z Sardynii, wygrywając aż 4:1. Przed przerwą trafiali Lukaku i Aouar a po zmianie stron Scuffeta pokonali Belotti i znów Lukaku. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Nandez.  Nicola Zalewski nie miał żadnego udziału w tym zwycięstwie. Cały mecz spędził w towarzystwie kolegów na ławce rezerwowych.

Cagliari Calcio – AS Roma 1:4
Nandez 87′ – Lukaku 20′, 59′, Aouar 19′, Belotti 51′

Zieliński nieco ponad kwadrans na placu gry. Fiorentina zwycięża pod Wezuwiuszem

W najciekawszym meczu ósmej kolejki Serie A Napoli podejmowało Fiorentinę. Drużyna z Florencji od kilku tygodni znajduje się w świetnej formie co potwierdziła, pokonując wczoraj aktualnego mistrza Włoch 3:1. Piotr Zieliński udał się na odpoczynek w 76. minucie przy stanie 1:2 dla gości. Zastąpił go Jesper Lindstrom.

SSC Napoli – ACF Fiorentina 1:3 (1:1)
Osimhen 45+5′ – Brekalo 7′, Bonaventura 63′, Gonzalez 90+3′

Lens dzieli się punktami z Lille. Asysta Frankowskiego

Odnoszący sukcesy w Lidze Mistrzów, ale średnio spisujący się w na krajowym podwórku Lens zremisowało z Lille. Gracze Tiago Djalo prowadzili od 45. minuty kiedy to do siatki gospodarzy piłkę wpakował Benjamin Andre. W 70. minucie Przemysław Frankowski precyzyjnie dograł na głowę Deivera Machado a ten dał swojemu zespołowi wyrównanie w tym meczu. Jak się okazało, był to ostatni bramkowy akcent w tym meczu.

RC Lens – LOSC Lille 1:1 (0:1)
Machado 70′ – Andre 45+2′

Łakomy asystuje. Young Boys pogrąża Basel

Wicelider z Berna bez problemów 3:0 ograł zamykającą stawkę FC Basel. Do tego zwycięstwa swoją cegiełkę dołożył Łukasz Łakomy. Polak pojawił się na boisko 66. minucie za Dariana Malesa, a trzynaście minut później asystował przy golu Cedrica Ittena na 3:0. Wcześniej jeszcze w pierwszej odsłonie strzelali Nsame i Garcia.

Super League – 10. kolejka
Young Boys Berno- FC Basel 3:0 (2:0)
Nsame 3′, Garcia 39′, Itten 79′

Fenerbahce umacnia się na pozycji lidera. Grał Sebastian Szymański

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy drużyna Fenerbahce. Wczoraj pokonała na wyjeździe zespół Kasimpasy 2:0. Wynik meczu ustalony został już w pierwszej połowie dzięki bramkom Dzeki i Tadicia. Sebastian Szymański zagrał 84. minuty. W jego miejsce pojawił się Miha Zajc.

Super Lig- 8.kolejka
Kasimpasa – Fenerbahce Stambuł 0:2 (0:2)
Dzeko 6′, Tadic 45+3′

Niespodzianka w Dunajskiej Stredzie. Gol Konrada Gruszkowskiego.

Niespodziewanym rezultatem zakończyło się starcie Dunajskiej Stredy z Podbrezovą. Znajdujący się zdecydowanie wyżej w ligowej tabeli goście ulegli Dunajskiej Stredzie przegrywając 2:3. Gospodarze prowadzili już 3:0 a trzeciego gola zdobył Konrad Gruszkowski. Mimo że miejscowi dali sobie wbić dwie bramki, to udało im się utrzymać korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.