Magda Linette

Słabo wypadła w 1/16 finału WTA 500 w Zhengzhou Magda Linette. Poznanianka przegrała z Chorwatką Petrą Martić 2:0 i tym samym odpadła z turnieju już po pierwszej rundzie.

Z pewnością spodziewaliśmy się lepszego występu Linette w Zhengzhou (szczególnie po ostatnim turnieju w Pekinie). Niestety Polka już w pierwszej rundzie przegrała z Martić.

W inaugurującym secie nie można było odmówić walki poznaniance. Tyle tylko, że jedno przełamanie Chorwatki w wykonaniu Polki nie było w stanie dać wygranej. Szczególnie, że Martić odegrała się tym samym w ósmym gemie, i o losie tego seta musiał zadecydować tie-break. W nim zdecydowanie lepiej zaprezentowała się Chorwatka i to ona zeszła z kortu jako wygrana (7-5).

Panie po przerwie wróciły, żeby rozegrać drugiego seta. Niestety ten powrót w wykonaniu Linette był mocno nieszczęśliwy. Zaledwie jeden wygrany gem, a później na korcie rządziła już tylko Martić. Nie dość, że zwyciężyła wszystkie swoje podania, to jeszcze dwukrotnie zabrała serwis Polce. To poskutkowało przegrana Magdy Linette 1:6 i w całym meczu 0:2.