Na inaugurację Eliminacji do Mistrzostw Europu w kategorii u-19, reprezentacja Polski uległa 0:2 młodzieżowej drużynie Macedonii.

Pierwsza połowa dla młodych Polaków nie rozpoczęła się najlepiej. Już w 12. minucie prawą stroną ruszył Markovski i idealnie zagrał do wbiegającego w pole karne Velichkovskiego. Macedoński snajper bez większych problemów umieścił piłkę w siatce i otworzył tym samym wynik meczu. Dalej oglądaliśmy – mówiąc wprost – niemoc biało-czerwonych. Mimo tego, że częściej byli przy piłce i generalnie rzecz biorąc przeważali, to nie potrafili tego potwierdzić strzelając bramkę, a mieli ku temu świetną okazję. W 27′ do rzutu karnego podszedł Dariusz Stalmach, ale jego strzał wybronił Djekov. Polacy regularnie podchodzili pod pole karne Macedończyków, ale nic z tego nie wynikało. Kilka prób dośrodkowań, ale każdą z nich bez problemu łapał Djekov. Pierwsza część meczu zakończya się jednobramkowym prowadzeniem reprezentacji Macedonii.

Druga połowa miała podobny przebieg. W pierwszym kwadransie Polacy „przycisnęli” rywali i po składnej kacji na bramke Djekova uderzał Nsangou, ale jego strzał pewnie złapał golkiper macedońskiej drużyny. Sytuacja biało-czerwonuch jeszcze bardziej się jednak skomplikowała. W 71′ na skraju pola karnego piłkę dostał kompletnie nie pilnowany Elmas. Macedończyk kapitalnie przymierzył na dalszy słupek, a piłka wpadła w samo okienko bramki Antoniego Mikułko. Polacy nie byli w stanie już odrobić takiej straty. Macedończycy zwyciężyli w Toruniu 2:0 i na obecną chwilę zajmują drugie miejsce w grupie. Polaków czekają jeszcze mecze z Kazachstanem i Niemcami.