fot: pzpn.pl

Reprezentacja Polski do lat 18 pokonała w meczu towarzyskim rozegranym w Opolu rówieśników ze Szwecji 4:1. Bramki dla Biało-Czerwonych zdobywali Jan Łabędzki, Filip Rózga, Alan Rybak i Dominik Gregorski.

Pierwsze minuty należały do reprezentacji Szwecji, która już w szóstej minucie spotkania objęła prowadzenie po uderzeniu Kalipha Jawla, który wykorzystał podanie od Aarona Stoch Rydella. W dwunastej minucie groźnie w pole karne dośrodkował Alex Niziołek, a piłkę przechwycił William Nieroth Lundgren. Chwilę później na indywidualną akcję zdecydował się Alan Rybak, który został zatrzymany przez bramkarza rywali. W odpowiedzi groźnie uderzał Jawla, którego strzał z trudem wybronił Robin Lisewski. W 37. minucie Nizołek dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Filip Rózga, który uderzył prosto w bramkarza. W końcówce pierwszej części spotkania bliski doprowadzenia do wyrównania był Alex Niziołek, którego uderzenie wybronił Nieroth Lundgren.

Polacy od pierwszych minut drugiej połowy zaatakowali i w 52. minucie Szwedów od straty bramki uchronił Nieroth Lundgren, który kolejny raz znakomicie zachował się w bramce po uderzeniu Bartosza Pioterczaka. Niespełna minutę później podopieczni Marcina Włodarskiego doprowadzili do wyrównania po golu Jana Łabędzkiego, który uderzeniem z szesnastu metrów nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi reprezentacji Szwecji. W 59. minucie znakomitą okazję na zdobycie gola miał Patryk Olejnik, który uderzał z bliskiej odległości, a kolejną interwencją popisał się Nieroth Lundgren. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie w 63. minucie, gdy piłkę w siatce umieścił Filip Rózga, który dobił uderzenie Rybaka. W 72. minucie na czystą pozycję wychodził Jawla, którego w polu karnym uprzedził Robin Lisewski. Aktywny w meczu Kalipha Jawla w 78. minucie uderzył z dystansu, a futbolówka minęła bramkę Lisewskiego. Biało – Czerwoni podwyższyli prowadzenie pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, gdy Alan Rybak, który pierwszy doszedł do piłki po zablokowanym uderzeniu Rózgi podwyższył prowadzenie. Szwedzi mogli odpowiedzieć błyskawicznie po tym jak groźne uderzenie oddał Källman, które wybronił Lisewski. W 88. minucie było już 4:1 po golu Dominika Gregorskiego.