W rozgrywanym w Koszycach meczu towarzyskim reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała z młodzieżową kadrą Słowacji 2:2.

Początek pierwszej połowy obfitował w bramki. Niestety dla naszej kadry, strzelała głównie Słowacja. Worek z bramkami otworzył już w 6. minucie Timotej Jambor. Dwie minuty później Słowakom odpowiedział Aleksander Buksa, który precyzyjnym uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w siatce, wyrównując wynik meczu. Remisowy rezultat nie utrzymywał się jednak długo. W 14. minucie Słowacy za sprawą Nino Marceliego, który z dziecinną łatwością ominął naszą obronę ponownie wyszli na prowadzenie. Polacy jeszcze kilka razy próbowali zaatakować bramkę rywali w poszukiwaniu wyrównującego gola, ale nic z tego nie wyszło. Na przerwę biało-czerwoni schodzili z jednobramkową stratą do przeciwników.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony był dość nudna. Ataków było stosunkowo mało, a mecz rozgrywał sie głównie w środku boiska. W 61′ do piłki wyplutej przez bramkarza dopadł Kajetan Szmyt i strzelił wyrównującego gola. Podopieczni Adama Majewskiego jeszcze kilkukrotnie podchodzili pod pole karne Słowaków z zamiarem strzelenia trzeciej bramki. Niestety za każdym razem brakowało dokładności, ostatniego podania lub po prostu odrobiny szczęścia. Ostatecznie żadna ze stron nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Kolejny mecz biało-czerwonych to pojedynek w Stalowej Woli z Estonią. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które w 2025 roku rozegrane zostaną na Słowacji. Mecz odbędzie się 17 listopada o godzinie 18:00.

Mecz towarzyski
Polska – Słowacja 2:2
8′ Buksa, 61′ Szmyt – 6′ Jambor, 15′ Marcelli