MKS Dąbrowa Górnicza
fot: plk.pl

MKS wygrał aż 112:87 z Polski Cukier Start Lublin w spotkaniu rozgrywanym w Dąbrowej Górniczej. Zespół z województwa śląskiego od trzeciej kwarty kontrolował spotkanie i dowiózł zwycięstwo do końca. Bardzo dobre spotkanie rozegrali zawodnicy MKS-u Lovell Cabbil – 24 pkt i Nicolas Carvacho – 19 pkt.

Rzut za dwa Liama O’reilly’ego z Lublina, rozpoczął pierwsze spotkanie czwartej kolejki Orlen Basket Ligi. Na odpowiedź MKS-u długo nie trzeba było czekać. Punktował Marc Garcia i Jeriah Horne, którzy doprowadzili do remisu 9:9. Start łatwo się nie poddał i już po chwili celnie trafił Jabril Durham. Zawodnik Polskiego Cukru wyprowadził swój zespół na cztery punkty przewagi. Zespoły przez dłuższą część kwarty, grały łeb w łeb. Sytuacja zmieniła się w siódmej minucie. Carvacho z Dąbrowej Górniczej swoim celnym rzutem wyrównał wynik. Już po chwili Cabbil wyprowadził drużynę na prowadzenie, którego już nie oddali do końca kwarty.

Dominik Wilczek z MKS-u otworzył drugą część gry, zdobywając cztery punkty, a przewaga wzrosła do 14 punktów. Lublin na szczęście obudził się ze snu i dzięki Tomislavowi Gabrićowi, zmniejszyli stratę do ośmiu oczek. Swoje dołozył również Jakub Karolak, któy wykorzystał trzy rzuty wolne. Jednak podopieczni trenera Balibrey kontrolowali grę i po drugiej części spotkania prowadzili 58:49.

Trzecia kwarta przebiegała od początku pod dyktando zespołu ze śląska. Zawodnicy na dobre się rozkręcili i raz za razem celnie trafiali kosze. Po raz kolejny celnie rzucali Wilczek i Cabbil, którzy rozgrywali efektywny mecz. Po stronie Lublina trafiali Karolak i O’reilly, ale przewaga Dąbrowej cały czas rosła i nie dawała nadziei na zwycięstwo Startu. Ostatnia część gry należała już tylko do MKS-u, który sukcesywnie zmierzał do wygranej. W szóstej minucie kwarty prowadzili aż 26 punktami, przekraczając pułap 100 oczek. Przewaga wzrosła do 31 punktów, a MKS finalnie wygrał 112:87.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Start Lublin 112:87 (31:24,27:25,28:19,26:19)
MKS Dąbrowa Górnicza: Cabbil 24, Carvacho 19, Garcia 17, Wilczek 15, Persons 13,  Słupiński 7, Ryżek 6, Piechowicz 5,  Horne 4, Kucharek 2, Wojciechowski 0, Konaszuk 0
Polski Cukier Start Lublin: Gabrić 22, Benson 11, O’reilly 11, Durham 11, Karolak 11, Put 10, Wade 7, Pelczar 2, Krasucki 2, Dziemba 0, Szymański 0