Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju po zwycięstwie nad Amerykaninem Sebastianem Kordą 6:3 6:4.

To był już trzeci pojedynek między zawodnikami. Przed starciem stan H2H wynosił 1:1. W mecz bardzo dobrze wszedł Hurkacz, pewnie serwował, nie dawał się przełamać. Jego przeciwnik również dobrze rozpoczął spotkanie, jednak w gemie szóstym naszemu reprezentantowi udało się zdobyć przełamanie. Polak wyszedł na prowadzenie 4:2. Po chwili było już 5:2. Ostatecznie wrocławianin, kontynuując skuteczne serwowanie, wygrał pierwszego seta 6:3.

Hurkacz na początku drugiej partii nie zwolnił tempa i rozpoczął set od przełamania. Polak nadal mógł jednocześnie polegać na własnym serwisie. Mecz uciekł spod kontroli rywala. Przy dobrej dyspozycji serwisowej, Hurkacz był nie do zatrzymania przez Amerykanina. Mecz zakończył się 6:3 6:4

W finale Polak zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem lub z Rosjaninem Andriejem Rublowem.