RAYMOND COWELS / fot. KAROL MAKOWSKI polski-sport.com

Zieloni Kanonierzy przystąpili do dzisiejszego spotkania bez kontuzjowanego Christiana Vitala. Jego miejsce w pierwszej piątce zajął Shawn Pipes Jr. Pierwszą kwartę legioniści zaczęli z przytupem, po efektownej akcji Arica Holmana. Zawodnicy z Warszawy często wykorzystywali w akcjach ofensywnych dobrze dysponowanego Josipa Sobina, ale Spójnia potrafiła odrobić straty i wyjść na prowadzenie 23:21.

Druga kwarta była bardzo dobra w wykonaniu Legii. Wysoką skuteczność utrzymywał Sobin, a skutecznością błysnął również rezerwowy Raymond Cowels (19 punktów, najskuteczniejszy na parkiecie). Na przerwę ekipa Kamińskiego schodziła z trzypunktowym prowadzeniem, choć momentami przewaga sięgała już dziewięciu „oczek”.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W ataku Spójni błyszczeli Stephen Brown Jr i Devon Daniels. Legioniści złapali kilka fauli, przez co swoją szansę otrzymał m.in. Marcin Wieluński. Przed decydującą kwartą Legia prowadziła jednym punktem. Tym razem to gospodarze ze Stargardu bardzo szybko złapali cztery przewinienia, przez co Zieloni Kanonierzy szybko stawali na linii rzutów osobistych po faulach rywali. W tym elemencie radzili sobie bardzo dobrze. Skutecznością błyszczał Cowels, w decydujących momentach zimną krew zachowywał również Pipes Jr., udanie zastępujący kontuzjowanego Vitala jako podstawowy rozgrywający.

Na nieco ponad trzy minuty przed końcem Legia wyszła na siedmiopunktowe prowadzenie. Gospodarze zmniejszyli jednak straty po dwóch „trójkach” Benjamina Simonsa. Legioniści nie pozwolili rywalom objąć prowadzenia i po skutecznych akcjach Pipesa oraz Michała Kolendy ponownie zwiększyli przewagę. W ostatnich sekundach skuteczność na linii rzutów osobistych podtrzymali Marcel Ponitka oraz Pipes Jr i ostatecznie legioniści zwyciężyli z sześciopunktową przewagą.

PGE SPÓJNIA STARGARD – LEGIA WARSZAWA  81:87  (23:21, 15:20, 20:18, 23:28)

Spójnia: Stephen Brown Jr. 18 (2), Devon Daniels IV 17, Aleksandar Langović 16 (1), Benjamin Simons 12 (3), Adam Brenk 8, Karol Gruszecki 7 (1), Dominik Grudziński 3 (1), Sebastian Kowalczyk 0, Mark Mboya Kotieno 0, Damian Krużyński 0

Legia: Raymond Cowels III 19 (5), Shawn Pipes Jr 17 (1), Josip Sobin 12, Michał Kolenda 11 (1), Marcel Ponitka 11 (1), Aric Holman 9, Marcin Wieluński 4, Grzegorz Kulka 4, Dariusz Wyka 0