Hurkacz
Foto: ATP Tour

Długo czekaliśmy na to, żeby zobaczyć znów Huberta Hurkacza w finale ATP 1000. Polski tenisista poradził sobie w nim z Rosjaninem Andriejem Rublowem zwyciężając 2:1. 

Dla wrocławianina był to ósmy w karierze finał głównego cyklu ATP. Do tej pory polski tenisista tylko raz wygrywał turniej rangi ATP 1000. Było to w 2021 r. w Miami.

Doskonale rozpoczął się ten mecz dla Huberta Hurkacza, który pewnie wygrywał kolejne gemy przy swoim serwisie nie dając złudzeń na przełamanie Rosjaninowi. W końcu sam w szóstym gemie doprowadził do odbioru podania. Trochę musiało to potrwać, ponieważ udało się to dopiero przy trzecim break-poincie. W ostatnim, dziewiątym gemie Polak zachował zimną krew i mimo, że nie wykorzystał pierwszego setbola to w drugim nie pozwolił już Rublowowi na skuteczną interwencję wygrywając po trzydziestu dwóch minutach 6:3.

W drugim secie Rublow zaatakował w drugim gemie. Zrobił to na tyle skutecznie, że przełamał wrocławianina i wyszedł na prowadzenie 3:0. Hurkacz musiał gonić wynik, co szło bardzo opornie. Co prawda wygrywał przy własnym serwisie, ale nie miał żadnych okazji do odbioru podania i przegrał przy pierwszej piłce setowej 3:6.

Mało brakowało i ostatnia partia zaczęłaby się równie źle co druga. Całe szczęście Hubert Hurkacz nie pozwolił się przełamać. Kolejne gemy były bardzo wyrównane, i było wiadomo, że o zwycięstwie któregoś z tenisisty zadecydują tylko drobne szczegóły. Kluczowy moment nadszedł w dziesiątym gemie przy serwisie Hurkacza, kiedy Polak miał szansę na przełamanie Rosjanina i zakończenie finału na swoją korzyść. Niestety nie wykorzystał jej i pojedynek musiał toczyć się dalej. Losy tytułu rozstrzygał tie-break, w który lepiej wszedł Rublow (3:0). Wrocławianin szybko jednak doprowadził do wyrównania 5:5. Jako pierwszy piłkę na wagę meczu otrzymał Rublow, ale Hurkacz ją wybronił. Później to Rosjanin musiał martwić się o to czy za chwilę nie zejdzie z kortu jako pokonany. O ile przy pierwszych kilku meczbolach Rublow sobie poradził, o tyle przy ostatnim nie dał rady przegrywając 8-10 i w całym finale 1:2.

Finał ATP 1000 w Szanghaju:

Hubert Hurkacz – Andriej Rublow 2:1 (6:3, 3:6, 7:6[10-8])

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!