W najnowszej historii spotkań Legii z Katają Basket to było trzecie spotkanie pomiędzy tymi klubami. Dziś grająca w dziesięcioosobowym składzie Legia bez problemów odprawiła rywali. Wszyscy zawodnicy stołecznego klubu zameldowali się na boisku i punktowali.

Poprzednie spotkania między tymi drużynami odbywały się październiku i listopadzie 2019 roku. W Finlandii wygrała Kataja 112:105, a w Warszawie Legia już rozbiła gości 86:55.

Samo dzisiejsze spotkanie od początku powoli pod siebie zaczęli układać legioniści. W trzeciej minucie prowadzili 9:6, a sześć oczek dla warszawian zdobył Josip Sobin. Ekipa z Finlandii próbowała odpowiadać trójkami, ale nie znajdowały drogi do kosza. Tym czasem gospodarze powiększali swoją przewagę. Po osobistych Arica Holmana (9 punktów w pierwszej odsłonie) odskakiwali nawet na dziewięć oczek. Legia ani Kataja nie narzucały szybkiego tempa spotkania. Drugą odsłonę Legia zaczęła od serii 6:0, co pozwalało im utrzymywać przewagę przez moment nawet dwunastu oczek. Przez moment piąty obecnie zespół fińskiej ekstraklasy próbował odmienić losy spotkania. Udawało się im zbliżać do legionistów na osiem oczek, ale Legia grając wolniej i ważne skuteczniej niż ostatnio potrafiła odpowiadać. W samej końcówce dzięki trafieniom Kolendy i trójce Adama Linowskiego prowadziła 45:29 po pierwszej połowie.

Po zmianie stron Legia zaczęła od serii 8:0. Pierwsze punkty fińska ekipa zdobyła dopiero po czterech minutach. W tym czasie przewaga gospodarzy przekraczała już dwadzieścia oczek. Pojedyncze trafienia Henri Permanto i Granta Singletona ne zmieniały obrazu gry. Zawodnicy Kataji albo gubili piłkę, albo pudłowali. W czwartej odsłonie Legia grająca już w rezerwowym ustawieniu odpuściła trochę kilka akcji. Dzięki temu ponownie ich przewaga lekko stopniała, ale tylko na moment. Po trójkach Holmana i Marcela Ponitki na moment warszawski zespół prowadził nawet 75:58 na pięć minut do końca. Sytuacja na boisku nie zmieniła się przez ten okres i pierwszy mecz w grupie FIBA Europe Cup Legia wygrała różnicą dwudziestu trzech oczek.

Najskuteczniejszym wśród legionistów był Aric Holman z 16 punktami, 6 zbiórkami i 3 przechwytami.

LEGIA WARSZAWA – KATAJA BASKET  85:62  (22:15, 23:14, 17:10, 23:23)