Trochę więcej spodziewaliśmy się po polskich parach podczas turnieju siatkówki plażowej Beach Pro Tour Challenge w Goa. Ostatecznie zakończyło się dziewiątym miejscem duetu Kantor&Zdybek oraz odpadnięciem w fazie grupowej Gruszyńskiej&Wachowicz oraz Janiaka&Brożyniaka.

Zacznijmy od tego co najlepsze, czyli 1/8 finału w wykonaniu Piotra Kantora i Jakuba Zdybka. Mimo, że panowie przegrali po wyczerpującej walce 1:2 to udało im się uplasować na dziewiątej pozycji.

Canet/Rotar – Kantor/Zdybek 2:1 (21:15, 19:21, 31:29)

Kantor i Zdybek po przejściu fazy grupowej mierzyli się z nie byle kim, bo mistrzami Europy do lat 20 Francuzami Arthurem Canetem i Teo Rotarem.

Od początku pierwszego seta Trójkolorowi przejęli inicjatywę zarówno w ataku jak i bloku wychodząc na prowadzenie 6:0. Mimo, że Polacy w końcu ich zatrzymali to strata była już na tyle potężna, że odrobienie jej graniczyło z cudem. Faktycznie Francuzi mocno się pilnowali, a Zdybkowi i Kantorowi nie szła gra tak jakby tego oczekiwali, przez co przegrali 15:21.

W drugą partię zdecydowanie lepiej wprowadzili się biało-czerwoni. Dzięki blokowi Kantora i jego dobrej zagrywce Polacy wygrywali trzema, a nawet i czterema oczkami. Francuzi nie poddali się i odrobili straty, ale po chwili znów je mieli. Wszystko za sprawą dobrej dyspozycji przy siatce Piotra Kantora, który w kluczowym momencie dwukrotnie skutecznie przełożył ręce. Tym sposobem to Polacy wygrali seta 21:19.

Tie-break ciągnął się nieubłaganie długo, ponieważ żaden z duetów nie zamierzał odpuszczać. Gra na przewagi była piekielnie męcząca dla siatkarzy. Piłek meczowych było niezliczenie wiele zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. Ostatecznie to Trójkolorowi zamknęli 1/8 finału na swoją korzyść wygrywając 31:29 i cały mecz 2:1.

Jakub Zdybek w całym meczu nagromadził aż trzydzieści sześć punktów, a Piotr Kantor siedemnaście.

Na fazie grupowej z dwoma punktami zawody zakończyła Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak.