Wieczorne, letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich zakończyły się zwycięstwem Dawida Kubackiego oraz podium starej gwardii. Wśród kobiet tytuł mistrzyni kraju zdobyła Anna Twardosz.

Do rywalizacji w Szczyrku wśród panów przystąpiło pięćdziesięciu skoczków. Dwudziestu z nich pożegnało się z tytułem mistrza Polski już po pierwszej serii. Liderem po inaugurującej części był Piotr Żyła (103 m), który wyprzedzał Dawida Kubackiego (102,5 m) oraz Kacpra Juroszka (100 m). W walce o podium liczyli się też Kamil Stoch (101 m), Maciej Kot (98 m), Paweł Wąsek (99,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (99 m). Pozostali polscy skoczkowie mieli już zdecydowanie większe straty do pudła.

W drugiej serii o jedno miejsce poprawił się Kamil Stoch po skoku na 100,5 m, co wystarczyło mu do zdobycia brązowego medalu. Skok na tytuł mistrza Polski zakończył z powodzeniem Dawid Kubacki (106,5 m). Złotego krążka nie udało się obronić Piotrowi Żyle (100,5 m), który ostatecznie mógł cieszyć się ze srebrnego medalu. Spory niedosyt mógł mieć Maciej Kot (100,5 m), który do Stocha stracił zaledwie 0,1 pkt. Niewiele do brązu zabrakło też Pawłowi Wąskowi (100 m) – 1,4 pkt.

U pań na liście startowej pojawiło się piętnaście skoczkiń, w tym dwie narodowości słoweńskiej oraz jedna narodowości ukraińskiej. Tryumf przypadł Tamarze Mesikovej, po dwóch równych skokach na 93. metr. Drugą lokatę wywalczyła jej rodaczka Kira Maria Kapustikova (92/93 m), a trzecią Polka Anna Twardosz (91/89,5 m), i to właśnie ona została mistrzynią krajowego czempionatu. Na czwartym miejscu zawody ukończyła Nicole Konderla (90/90,5 m) ze stratą 0,2 pkt do koleżanki z reprezentacji, co dało jej drugą pozycję w Mistrzostwach Polski. Na trzecim stopniu podium wskoczyła Natalia Słowik (88/87 m).

Szczegółowe wyniki polskich reprezentantek i polskich reprezentantów w Letnich Mistrzostwach Polski 2023 w Szczyrku: