fot: PKO Ekstraklasa

Puszcza Niepołomice zremisowała z Cracovią Kraków 1:1 w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Puszcza wyszła na prowadzenie w 41. minucie po golu Artura Siemaszki, a Cracovia doprowadziła do remisu w końcówce spotkania po golu Karola Knapa.

Pierwszą groźną szansę kibice zobaczyli w jedenastej minucie, gdy Artur Siemaszko uderzył zza pola karnego, a piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Madejskiego. W 38. minucie Benjamin Kallman zagrał z prawej strony do wbiegającego w pole karne Patryka Makucha, któy z 14 metrów uderzył wysoko nad bramką. Puszcza, która jako gospodarz występuje na stadionie Cracovii, objęła prowadzenie w 41. minucie, gdy uderzenie Artura Siemaszki odbiło się do Kamila Glika i piłka zaskoczyła Madejskiego.

W drugiej połowie spotkania Cracovia zaatakowała i w 56. minucie Mateusz Bochniak uderzył groźnie zza pola karnego, a jego strzał wybronił Oliwier Zych. Groźnie z rzutu wolnego uderzał Jakub Serafin, którego strzał na rzut rożny wybił bramkarz Krakowian. W 69. minucie Muris Mesanović umieścił piłkę w bramce gości, jednak gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej Artura Siemaszki, od którego piłka odbiła się po dotarciu do Mesanovica. Dziewięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, zawodnicy Cracovii znaleźli drogę do bramki rywali, jednak gol nie został uznany z powodu pozycji spalone zawodnika gości. W 85. minucie Pasy doprowadził do wyrównania, po golu Karola Knapa, który uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. W ostatnich sekundach spotkania Kacper Śmigielski umieścił piłkę w bramce beniaminka PKO Ekstraklasy, a gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.