Podziałem punktów zakończyło się wczesne niedzielne popołudnie w Radomiu ze starciem Radomiaka i Korony Kielce w ramach 12. serii PKO Ekstraklasy. Obie bramki w tym meczu padły po przerwie.

Mecze Radomiaka i Korony zawsze wywołują dodatkowy dreszczyk emocji. Spoglądając na ligową tabelę i potrzeby punktowe z obu stroną, dziś miało być podobnie.

W pierwszym kwadransie było dużo twardej walki w środku boiska. Sporo uwagi obie drużyny poświęcały grze obronnej. Niemniej już  17. minuta dała pierwszą sytuację podbramkową Koronie. Po zgraniu piłki w polu karnym Martin Remacle sprawdził dyspozycję posiadały, a ten odbił groźne uderzenie z niewielkiej odległości. W 37. minucie do wrzutki Jana Grzesika doszedł kilka metrów Frank Castaneda, lecz jego strzał był za słaby, żeby zaskoczyć Dziekońskiego.

Po przerwie na boisku rządził spokój, ale już w 56. minucie po kapitalnej akcji stuprocentowej okazji dorobili się kielczanie. Podaniem piętą Jacek Podgórski obsłużył Jewgenija Szykawkę, ten pobiegł na obrzeże pole karnego dokładnie dogrywając do Mateusza Czyżyckiego, który nieczysto trafił w futbolówkę i ta nieznacznie minęła bramkę. W 60. minucie ponownie Białorusin zagroził bramce gospodarzy, bez efektu

Co się nie udało gościom, wybitnie wyszło radomianom. Prawą stroną pociągnął w szybkiej akcji piłkę Rafał Wolski, zagrał w pole karne do wychodzącego Castanedy. Kolumbijczyk książkowo przyjął piłkę, zwiódł obrońcę i strzałem w krótki róg pokonał w 63. minucie Dziekońskiego. Dłużna radomianom nie zamierzała być Korona, a szczególnie jej trener Kamil Kuzera. Wprowadził na plac gry dwóch graczy, a chwilę potem po koronkowej akcji na obrzeżu pola karnego Ronaldo Deaconu niesygnalizowanym strzałem w róg odwdzięczył się swojemu szkoleniowcowi za decyzję i było 1-1.

Komplet punktów w tym meczu mógł jednak pozostać w Radomiu. Po centrze Lenadro w pole karne i główce Abramowicza piłka w odległości pół metra minęła słupek kieleckiej bramki.

Jeden punkt nie ucieszył Radomiaka, choć była to premierowa ich zdobycz z Koroną na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej.