Wiktoria Chołuj
Foto: zapasy.org.pl

Do rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata włączyli się zapaśnicy w stylu klasycznym. Swoją walkę o brązowy medal stoczyła bez powodzenia Wiktoria Chołuj. 

Zaczniemy właśnie od podsumowania występu mistrzyni Europy do lat 23 – Wiktorii Chołuj (kat. 72 kg), która w pojedynku o brązowy krążek przegrała z Białorusinką Viktorią Radzkovą. Mimo wyrównanej walki to Radzkova była górą wygrywając 3:1. Polka zatem zakończyła młodzieżowe mistrzostwa świata na piątym miejscu.

Do gry w piątek wkroczyli też klasycy. Niestety cała piątka polskich reprezentantów przegrała swoje walki.

Grzegorz Kunkel (kat. 60 kg), po wolnym losie starł się w 1/8 finału z Gruzinem Romeo Beridze ulegając przeciwnikowi 0:4. Polski zapaśnik dostanie jednak szansę zaprezentowania się jeszcze w sobotnim repasażu.

Okazję taką będą też mieć: Piotr Stolarczyk (kat. 72 kg) (pomimo porażki z Ukraińcem Irfanem Mirzoievem 0:4), Adam Gardzioła – kat. 82 kg (wygrana z Szwedem Alexanderem Johannsonem 4:0, a potem przegrana z Ausem Gonibovem 0:4), Jakub Antoszewski – kat. 97 kg (porażka z Pavelem Hlinchukiem).

Bez powodzenia zakończyła się też walka Aleksandra Mielewczyka (kat. 67 kg), który uległ Litwinowi Adomasowi Grigaliunasowi 1:3

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!