fot: polski-sport.com/Piotr Cichowski

Warta Poznań zremisowała 1:1 z Piastem Gliwice, w spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Kajetana Szmyta, a Piast wyrównał po trafieniu Michaela Ameyawa.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla zespołu gospodarzy, który już w trzeciej minucie wyszedł na prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Kajetan Szmyt, który wykorzystał zagranie od Konrada Matuszewskiego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 11. minucie Damian Kądzior zagrał na szesnasty metr do Ariela Mosóra, który uderzył nad bramką. Michael Ameyaw zdecydował się na indywidualną akcję i wpadł w pole karny, a następnie wycofał piłkę do Jorge Felix, który uderzył na bramkę, a z uderzeniem zawodnika Piasta poradził sobie Jędrzej Grobelny. W 23. minucie Piast doprowadził do wyrównania po golu Michaela Ameyaw, który wykorzystał zagranie od Jorge Felixa i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. W końcowych minutach pierwszej połowy Piast zaatakował, a jeden z ataków gości zakończył się uderzeniem z dystansu Patryka Dziczka, które zostało zablokowane.

Początek drugiej połowy należał do zespołu Piasta, który atakował i mógł wyjść na prowadzenie po uderzeniu Felixa. Chwile później do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Patryk Dziczek, którego strzał został zablokowany. W 68. minucie z rzutu wolnego uderzał Kądzior, a strzał z problemami wybronił Grobelny. Bardzo blisko objęcia prowadzenia była Warta po uderzeniu Dario Vizingera, który otrzymał podanie od Miguela Luisa i uderzył obok bramki. W doliczonym czasie gry zakotłowało się pod bramką gospodarzy, a piłkę ostatecznie na rzut rożny wybił Bogdan Tiru.