Legia pokonuje Krajową Grupę Spożywczą Arka Gdynia 87:67 w Warszawie. Stołeczna drużyna od drugiej połowy kontrolowała grę i płynnie przeszła do zwycięstwa w tym spotkaniu. Najlepiej punktowali Christian Vital (Warszawa) – 18 pkt oraz Andrzej Pluta (Gdynia) – 26 pkt.

Pierwszą kwartę spotkania rozpoczął duet Michał Kolenda i Vital, którzy ustanowili wspólnie wynik na 4:0. Szybko zareagował Grzegorz Kamiński, były zawodnik Legii, trafiając za dwa punkty. Swoje dołożyli również Jakub Szumert, kończąc akcję efektownym wsadem i Pluta, trafiając w sumie za siedem punktów. Dodatkowo Przemysław Żołnierewicz trafił za dwa. Imponująca seria zakończonych celnie akcji, skutkowała wyprowadzeniem Arki na prowadzenie dziewięcioma punktami. Legioniści musieli się obudzić i zatrzymać rywala. Zrobił to Aric Holman, trafiając dwie trójki z rzędu. Partnerował mu Shawn Pipes Jr, który trafił w sumie za pięć punktów i doprowadził do remisu 15:15. Na swoim koncie, punkty zapisał również Raymond Cowels III, a Legia przed końcem kwarty prowadziła 24:19.

Kolenda otworzył drugą część gry rzutem za dwa, a w odpowiedzi również za dwa trafił Żołnierewicz. Drużyna z stolicy nie zamierzała się zatrzymywać, a Vital i Josip Sobin jej w tym pomagali. W piątej minucie kwarty prowadzili już 13 punktami i ich szansa na zwycięstwo coraz mocniej wzrastała. Raz za razem trafiali kosze i nie pozwalali Gdyni na odrabianie strat. Pluta i Kamiński próbowali ratować sytuację, lecz czwarta drużyna poprzedniego sezonu była na fali. Ponownie trafiał Pipes Jr. i Vital, a stołeczna drużyna prowadziła 21 punktami.

Po przerwie podopieczni trenera Bychawskiego, bardzo chcieli choć trochę dogonić rywala. Było to jednak zbyt trudne zadanie. Utrudniali im w tym Holman i Sobin, którzy co chwilę zdobywali kosze. Po stronie drużyny z Trójmiasta, punktowali głównie Kamiński i Pluta. Ponadto z dobrej strony pokazał się młody Jakub Szumert, który zaprezentował efektownego wsada. Ekipie z Gdyni udało się zmniejszyć stratę do 11 punktów, mimo to Legia przed końcem kwarty powiększyła przewagę do 15 oczek. Ostatnia kwarta była od początku do końca, kontrolowana przez podopiecznych trenera Kamińskiego. Drużyna sukcesywnie podwyższała wynik, za sprawą Vitala i Pipesa Jr. Po stronie gości punktowali Kacper Gordon i Maksymilian Wilczek. Ostatecznie gospodarze wygrali z 20 punktami przewagi.

Legia Warszawa – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: 87:67 (24:19,24:8,19:25,20:15)

Legia Warszawa: Vital 18, Pipes Jr 17, Holman 13, Sobin 12, Ponitka 10, Kolenda 9, Cowels III 8, Wieluński 0, Kulka 0, Wyka 0, Linowski 0, Maciejewski 0

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Pluta 26, Kamiński 14, Bogucki 9, Żołnierewicz 6, Szumert 6, Gordon 2, Hrycaniuk 2, Wilczek 2, Nagel 0, Marchewka 0