Hubert Hurkacz

W półfinale ATP 500 w Bazylei Hubert Hurkacz musiał się mocno napracować, żeby pokonać Francuza Ugo Humberta (ATP. 28). Ostatecznie, po trzech setach i tie-breaku udało mu się to.

Dużą cierpliwością musiał wykazać się Hubert Hurkacz, który grał z Ugo Humbertem. 25-letni tenisista napsuł sporo krwi wrocławianinowi, ale w końcu pozwolił mu awansować do finału.

W pierwszym secie ”Hubi” przełamał w piątym gemie, a później wygrał przy swoim serwisie i wyszedł na prowadzenie 4:2. Utrzymał je do samego końca nie dając nadziei Humbertowi na ugranie tej partii. W ostatnim gemie wykorzystał pierwszego setbola wygrywając 6:4.

W drugiej odsłonie działo się więcej na korcie. Przede wszystkim obaj tenisiści mieli szansę na zabranie podania, ale ostatecznie zrobił to tylko raz Ugo Humbert. Próby Hurkacza zawsze kończyły się fiaskiem, i to właśnie to jedno przełamanie w czwartym gemie zdecydowało, że wrocławianin przegrał 3:6.

Trzecia partia długo była wyrównana. Zarówno Francuz jak i Polak nie dostawali szans na przełamanie. Dopiero w ósmym gemie jako pierwszy serwis przeciwnikowi odebrał Hubert Hurkacz. W kolejnym gemie tym samym odpowiedział Ugo Humbert, i sytuacja polskiego tenisisty nieco się skomplikowała. ”Hubi” w dziewiątym gemie znów był blisko zabrania podania Francuzowi. Ostatecznie to się nie udało. Następne dwa gemy również nie rozstrzygnęły tego pojedynku, a więc konieczny był tie-break. W nim lepszy był Hurkacz wygrywając 7:5 i w całym półfinale 2:1.

W finale Hubert Hurkacz zagra z Duńczykiem Holgerem Rune (ATP. 6) bądź Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime (ATP. 19).