PGE Spójnia Stargard

PGE Spójnia wygrywa z Treflem Sopot 80:73 w Stargardzie. To czwarte zwycięstwo gospodarzy, a czwarta porażka gości. Najlepiej punktowali Stephen Brown Jr. – 18 pkt i Benjamin Simons 15 pkt ze Stargardu.

Wesley Gordon z Spójni otworzył spotkanie swoim celnym rzutem za dwa. Lecz po chwili trafił Benedek Varadi, który zapoczątkował serię zdobytych punktów przez drużynę z Sopotu. Punktowali Mikołaj Witliński i Jakub Musiał, a Trefl prowadził sześcioma punktami. Do akcji jednak szybko wkroczyli Devon Daniels IV i Brown Jr., którzy odrobili cztery punkty straty. Rozkręcili się również Sebastian Kowalczyk i Karol Gruszecki, a Stargard prowadził 16:11. Gościom ciężko było ich dogonić, ale taką próbę podjęli Aaron Best i Andy Van Vliet. Mimo to gospodarze trafiali raz za razem i powiększali przewagę. Simons i Aleksandar Langović trafiali za dwa i wyprowadzili swoją ekipę na dziesięć punktów przewagi.

Od początku drugiej kwarty Trefl musiał gonić rywala. Paul Scruggs i Jarosław Zyskowski starali się to zrobić, lecz rywale nie chcieli na to przystać. Ponownie trafiali Simons i Brown Jr., a przewaga wynosiła nadal dziesięć punktów. Po stronie drużyny z Sopotu trafiali Jakub Musiał i Best, co pozwoliło im zmniejszyć stratę do siedmiu oczek. Podopieczni trenera Machowskiego grali jak w transie i po raz kolejny uciekali rywalowi. Gruszecki i Langović dołożyli swoje punkty, a na przerwę schodzili z 15 punktami przewagi.

Po przerwie gospodarze nie zwalniali tempa, a Brown Jr. ponownie zapisywał punkty na swoim koncie. W drużynie gości jednak nie było tak wesoło, a sytuacja nie zamierzała się polepszać. Zmniejszyć straty próbowali Szymon Tomczak i Best, lecz udawało im się to tylko na chwilę. Spójnia nie zamierzała oddać zwycięstwa i utrzymywała przewagę na bezpiecznym poziomie. Czwarta część gry nie zmieniła zbyt dużo, gdyż Stargard nie zwolnił tempa, a Trefl nie potrafił zatrzymać rywala. Udało im się nawet zejść do czterech punktów straty, lecz trwało to zaledwie 20 sekund. Gospodarze finalnie wygrali siedmioma punktami.

PGE Spójnia Stargard – Trefl Sopot: 80:73 (26:16,24:19,15:15,15:23)

PGE Spójnia Stargard: Brown Jr. 16, Simons 15, Langović 12, Gruszecki 10, Gordon 7, Kowalczyk 7, Brenk 6, Daniels Iv 5, Grudziński 2

Trefl Sopot: Zyskowski 14, Best 12, Scruggs 9, Witliński 7, van Vliet 7, Musiał 7, Tomczak 7, Varadi 6, Barnes 4