Hurkacz

To był dzień polskich finałów w Bazylei. W finale singla rywalizował Hubert Hurkacz (ATP. 11) z Kanadyjczykiem Felixem Augerem Alliasime (ATP. 19), a w finale debla Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Zacznijmy od finału singla ATP 500 w Szwajcarii. W nim Hurkacz mimo dwóch setów zakończonych po tie-breakach musiał uznać wyższość Felixa Augera Alliasime.

Z pewnością nie można było odmówić dziś walki Hubertowi Hurkaczowi na korcie. Polak dzielnie próbował wygrać pierwszego seta, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Przede wszystkim zabrakło mu choćby jednego przełamania. Mimo, że Kanadyjczyk również nie potrafił odebrać podania polskiemu tenisiście to w tie-breaku był zdecydowanie bardziej konkretny i wygrał 7-3.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale jego końcówka już nie wróżyła dobrze Hurkaczowi. Co prawda wrocławianin zdołał się wybronić przed dwoma przełamaniami, ale to nie dało mu zwycięstwa w drugiej odsłonie. O wszystkim zadecydował tie-break, który znów okazał się pechowy dla ”Hubiego”, który przegrał 5-7 i w całym finale 0:2.

Jeszcze przed rozpoczęciem finału z udziałem Hurkacza wiedzieliśmy już, że Jan Zieliński i Hugo Nys nie będą tryumfować w finale. Polak i Monakijczyk po trzech setach przegrali z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Finał ATP 500 w Bazylei:

Hubert Hurkacz – Felix Auger-Alliasime 2:0 (6:7[3-7], 6:7[5-7]

Pierwszy set nie przyniósł żadnego przełamania. Co prawda rywale Polaka i Monakijczyka mieli na to szansę już w inaugurującym gemie, ale z niej nie skorzystali. W tie-breaku oba duety miały okazję na skończenie seta, ale końcowo to Jan Zieliński i Hugo Nys zrobili to szybciej wygrywając 10-8.

Druga odsłona była jeszcze bardziej wyrównana. Przez dwanaście gemów ciągle to wprowadzający piłkę do gry zwyciężali. Spowodowało to konieczność grania drugiego w tym meczu tie-breaka. Tym razem zakończył się on z korzyścią dla przeciwników Polaka i Monakijczyka. Meksykanin i Francuz zwyciężyli 7-3 i doprowadzili do super tie-breaka.

W nim rozgromili Nysa i Zielińskiego nie dając im kompletnie żadnych szans. Duet polsko-monakijski zaprezentował się fatalnie zdobywając zaledwie jeden punkt i przegrywając 1-10 oraz w całym starciu finałowym 1:2.

Finał debla ATP 500 w Bazylei:

Jan Zieliński/Hugo Nys – Santiago Gonzalez/Edouard Roger-Vasselin 1:2 (7:6[10-8], 6:7[3-7], 1-10)