Kolejną ekipą Fortuna Pucharu Polski, która zagra w 1/8 finału jest Cracovia. „Pasy” po golu 18-latka Kacpra Śmiglewskiego pokonały Zagłębie Lubin 1-0.

Pierwsza połowa była wyrównana, jednak bez konkretnych sytuacji bramkowych. Ze strony gości szczęścia z dystansu próbował Mróz, zaś w odwecie uderza dwukrotnie Bochnak i Myszor. Strzał z dystansu wykonał też Maluch, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie przed przerwą widowiskiem zechciał wstrząsnąć Makowski, lecz jego strzał minął bramkę.

Po zmianie stron zespoły przyspieszyły grę, a stroną inicjatywy byli gospodarze. W 59. minucie bliski pokonania Dioudisa był po rajdzie lewą stroną boiska Makuch, jednak jego strzał z ostrego kąta nogą odbił lubiński bramkarz. Przełamanie nastąpiło jednak dopiero w 85. minucie. Na 30. metrze piłkę dopadł młodzieżowiec Kacper Śliglewski i zdecydował się na na precyzyjny strzał przy prawym słupku, którego parabola lotu zaskoczyła Dioudisa. Optycznie lepsza w drugiej części Cracovia dowiozła zwycięstwo do końca i zameldowała się w 1/8 finału.